Нафта Brent торгується вище 65 доларів за барель вперше з червня 2015 року

Поділитися
Нафта Brent торгується вище 65 доларів за барель вперше з червня 2015 року Brent побила рекорд 2015 року на новинах про закриття Forties на ремонт © ТАСС
Інвестори відіграють повідомлення про закриття на ремонт північноморського трубопроводу Forties, що є важливим компонентом, який лежить в основі марки.

Світові ціни на нафту у вівторок, 12 грудня, зростають на даних про закриття трубопроводу Forties у Північному морі, свідчать дані торгів.

Станом на 6:36 вартість лютневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 1% - до 65,34 доларів за барель. Ціна січневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,5% - до 58,28 доларів за барель. При цьому вартість Brent пробила позначку у 65 доларів вперше з 24 червня 2015 року.

Раніше оператор північноморського трубопроводу, Apache Corp., повідомив про те, що видобуток на родовищі Forties зупинено у зв'язку з позаплановим ремонтом частини трубопроводу. Минулого тижня в трубопроводі Forties, яким "чорне золото" транспортується з родовищ у Північному морі у термінал Kinneil в Шотландії, була виявлена тріщина.

У понеділок, 10 грудня, власник нафтопроводу, нафтохімічна компанія Ineos, підтвердила інформацію про тимчасове закриття Forties для проведення необхідних ремонтних робіт.

Трубопровід забезпечує доставку сировини з 85 родовищ у Північному морі і перекачує близько 450 тисяч барелів на добу.

"Нафта марки Brent піднялася вище через новини про те, що трубопровід Forties у Північному морі може бути закрито на "кілька тижнів" після того, як там була виявлена тріщина. Трубопровід є важливим компонентом, що лежить в основі марки Brent", - цитує "Рейтер" старшого ринкового аналітика OANDA Джеффрі Галлі.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі