Надійна опора для бізнесу Українському союзу промисловців і підприємців — 15 років

Поділитися
Уже на ранніх етапах формування ділового сектора в незалежній Україні усвідомили необхідність системного відстоювання своїх інтересів і конструктивного діалогу з владою...

Уже на ранніх етапах формування ділового сектора в незалежній Україні усвідомили необхідність системного відстоювання своїх інтересів і конструктивного діалогу з владою. Навесні 1992 року українські промисловці і підприємці створили першу в країні свою громадську організацію. Тоді засновницький договір підписали близько ста суб’єктів господарської діяльності. Зараз в Українському союзі промисловців і підприємців майже 40 тисяч членів — юридичних осіб, котрі в цілому виробляють понад 80% валового внутрішнього продукту країни.

Громадська організація стала учасником багатьох найважливіших соціально-економічних і політичних процесів у країні. З перших днів узявши курс на системний соціальний діалог, українські промисловці і підприємці, починаючи з далекого 1992-го, сприяли налагодженню механізмів громадського контролю за владою. Крім того, український бізнес, відстоюючи свої інтереси, розділяє і відповідальність за ситуацію в країні. Фактично тоді і був сформований в Україні інструмент економічної політики, який у всьому світі називається «цивілізованим лобіюванням» і багато в чому визначає ефективність економіки тієї чи іншої країни.

Оцінюючи пройдений шлях, президент УСПП Анатолій Кінах говорить: «Ми зробили нашу громадську організацію потужною і надійною опорою для кожного підприємця. Ми і надалі активно впливатимемо на формування і реалізацію державної політики в соціально-економічній сфері».

За 15 років УСПП напрацював механізми цивілізованого лобіювання інтересів бізнесу і конструктивного діалогу з владою. Члени УСПП представлені в громадських колегіях міністерств і відомств, регіональних адміністрацій, обрані народними депутатами рад усіх рівнів. Регулярними стали форуми «Бізнес і влада — партнери» з участю президента і членів уряду.

Союз активно впливає на стан законодавчої сфери. Багато в чому завдяки зусиллям промисловців і підприємців прийнято закон про засади державної регуляторної політики, серію нормативних актів про оподаткування. В активі ділової громадськості — збереження спрощеної системи оподатковування для малого і середнього бізнесу, зміни до закону про державні закупівлі, які сприяють більшій прозорості тендерів.

Мало не першим у країні Український союз промисловців і підприємців забив тривогу з приводу рейдерства. На вимогу парламентаріїв — представників промислової громадськості у грудні 2006-го був прийнятий перший «антирейдерський» закон. Він розмежовує справи, підвідомчі господарським судам і судам загальної юрисдикції, виправляє недоліки законодавства у визначенні підсудності справ. Зараз українські промисловці і підприємці розробляють і пропонують цілий комплекс заходів для протидії рейдерству, серед яких — пакет законопроектів, що регламентують діяльність приватних охоронних структур і користування зброєю («Про зброю», «Про детективну діяльність», «Про службу безпеки суб’єктів господарювання та інших юридичних осіб»). Особливу увагу УСПП приділяє формуванню системи державних і недержавних гарантій безпеки бізнесу в Україні, що матиме позитивний вплив на рівень конкурентоспроможності української економіки на світовому ринку.

До речі, УСПП системно займається розширенням і зміцненням ділових міжнародних контактів. Для промисловців і підприємців, зайнятих зовнішньоекономічною діяльністю, союз проводить понад 30 бізнес-форумів на рік. Представництва УСПП є в 20 країнах світу. Створені й успішно працюють Українсько-німецький форум, інвестиційні ради УСПП — РСПП (Російського союзу промисловців і підприємців), «Україна—Казахстан».

Нещодавно союз став першою всеукраїнською громадською організацією, яка одержала сертифікат якості ISO 9001:2000. Тепер послуги УСПП правового, економічного, інформаційного характеру відповідають найвищим світовим стандартам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі