Надходження в бюджет від ПДФО можуть стати базою для накопичувальної пенсійної системи - депутат

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Надходження в бюджет від ПДФО можуть стати базою для накопичувальної пенсійної системи - депутат Накопичувальна система дозволяє при менших внесках забезпечувати пенсію більшу, ніж сьогодні пропонує солідарна система
Перерозподіл національної частки ПДФО цілком можливий, вважає парламентар.

Сьогодні уряду слід розглянути можливість формування другого рівня системи пенсійного забезпечення за рахунок частини надходжень податку на дохід фізичних осіб (ПДФО). Про це у своїй статті для DT.UA пише народний депутат України Роман Семенуха.

Автор зазначає, що зараз заробітна плата кожного українця, що працює офіційно, оподатковується на 40%: 22% становить єдиний соціальний внесок (ЄСВ) і 18% - податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). В межах її загального оподаткування також міститься 1,5-відсотковий військовий збір. Основна прибуткова частина ПФУ формується з надходжень ЄСВ (при цьому на поточний рік прогнозується колосальний дефіцит).

"ПДФО розщеплюється до державного та місцевих бюджетів на інші потреби. Можливо, сьогодні варто розглянути залучення коштів, що відраховуватимуться до другого рівня, від частини надходжень ПДФО. Такий варіант не було опрацьовано, адже в уряду відсутня загальна концепція впровадження накопичувальної системи. А тим часом саме вона дає змогу при менших внесках забезпечувати пенсію більшу, ніж сьогодні пропонує солідарна система, і тим паче більшу, ніж вона зможе запропонувати в майбутньому", - йдеться в статті.

Автор вказує, що в 2017 році з надходжень ПДФО планується направити до державного бюджету 63 млрд грн, до місцевих - 87,5 млрд. Перерозподіл національної частки ПДФО, за його словами, цілком можливий. В той же час, пенсійний фонд можна розвантажити, скоротивши його дефіцит до мінімуму.

"Прогноз дефіциту ПФУ поточного року - 141,3 млрд грн. За умови розвантаження Пенсійного фонду шляхом переведення усіх невластивих виплат, що не належать до виплат пенсії за віком (90 млрд грн), до окремої статті держбюджету залишок дефіциту становитиме 51 млрд. Надходження від ЄСВ сьогодні розщеплюються неефективно: 136 млрд грн спрямовуються до Пенсійного фонду, а ще 28,5 млрд - до Фонду з безробіття і Фонду страхування від нещасних випадків та втрати працездатності. За логікою солідарної системи, ЄСВ має формувати лише дохідну частину бюджету ПФУ. За такої ситуації ми вже мали би скорочення дефіциту з 51 до 22,5 млрд грн", - вказує автор.

Семенуха зазначає, що ті 63 млрд грн, які надходять до держбюджету від ПДФО, в подібній ситуації могли б зробити бюджет Пенсійного фонду бездефіцитним, а також стати базою для накопичувальної системи пенсійного забезпечення України.

"Якщо середня цифра надходжень ПДФО до держбюджету щороку становитиме близько 60 млрд грн, то через 15 років бюджет Накопичувального фонду дорівнюватиме 900 млрд і буде більшим за держбюджет України 2017 р.", - підсумовує він.

Детальніше про створення накопичувального рівня пенсійної системи в Україні читайте у статті Романа Семенухи "Від витрат до накопичень" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі