Резерви Нацбанку за місяць скоротилися на 3% - Економіка - dt.ua

Нацбанк витратив півмільярда доларів на порятунок гривні

5 вересня, 2018, 23:51 Роздрукувати

На погашення держборгу в серпні було направлено 448 мільйонів, ще 607 мільйонів доларів пішло на погашення боргу МВФ.

причиною зниження рівня резервів стали платежі з обслуговування і погашення зовнішнього боргу © Нацбанк України/Facebook

За місяць резерви Нацбанку скоротилися на 0,52 мільярда доларів, або на 2,9%, до 17,232 мільярда доларів станом на 1 вересня. Про це йдеться в повідомленні Національного банку.

Повідомляється, що Нацбанк за місяць витратив 668 млн доларів, з яких через інтервенції з вибору найкращої ціни було продано 311,9 млн доларів і на аукціонах - 356,1 млн доларів. При цьому, на поповнення резервів у серпні куплено 16,7 млн доларів.

Також причиною зниження рівня резервів стали платежі з обслуговування та погашення зовнішнього боргу.

Зокрема, на користь Міжнародного валютного фонду були сплачені кошти в розмірі 607,4 млн доларів (в еквіваленті).

Крім платежів на користь МВФ, у серпні на обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті було направлено 447,9 млн доларів в еквіваленті, з яких 389,2 млн доларів складало обслуговування та погашення державних цінних паперів.

Операції уряду із залучення коштів в іноземній валюті шляхом розміщення державних боргових паперів значно вплинули на показник резервів.

Так, обсяги розміщення облігацій зовнішньої державної позики за цей період склали 725 млн доларів, внутрішньої - 382,1 млн доларів і 69,1 млн євро.

Менш вагомим фактором стала переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) у сумі 19,9 млн доларів (в еквіваленті).

Як заявили в НБУ, обсяг міжнародних резервів покриває 2,9 місяці майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань та поточних операцій уряду і Національного банку.

Читайте також: НБУ у вересні може підвищити облікову ставку щонайменше до 18% - банкіри

Раніше повідомлялося, що міжнародні резерви України скорочуються третій місяць поспіль. Також в Нацбанку очікують до кінця осені отримати транш МВФ в розмірі 2 млрд доларів, що дозволить збільшити міжнародні резерви України до 20,7 млрд доларів на кінець року.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >