В Україні відклали впровадження номера банківського рахунку IBAN - Економіка - dt.ua

Нацбанк відстрочив введення номера банківського рахунку IBAN

26 лютого, 04:17 Роздрукувати

Обіцяне впровадження IBAN в Україні почнеться з 5 серпня 2019 року.

Введення IBAN поки що відклали © Нацбанк України / Flickr

Національний банк відстрочив введення міжнародного номери банківського рахунку IBAN. У повідомленні прес-служби Нацбанку йдеться, що це було зроблено на прохання банківського співтовариства.

Раніше планувалося, що старт впровадження IBAN в Україні розпочнеться з 1 квітня 2019 року, однак у зв'язку з відстрочкою це відбудеться тільки 5 серпня цього року.

Як пояснюється, це пов'язано з необхідністю забезпечення якісної доробки банками програмного забезпечення систем дистанційного обслуговування, якими користуються клієнти.

З 5 серпня 2019 банки будуть відкривати клієнтам нові рахунки в стандарті IBAN, а діючі номери рахунків змінювати у відповідності із вимогами справжнього стандарту із збереженням діючого номера аналітичного обліку.

У той же час, як і планувалося раніше, застосування IBAN з 1 листопада 2019 стане обов'язковим для клієнтів усіх банків України при здійсненні переказів грошових коштів як в національній, так і в іноземних валютах, у тому числі при транскордонних переказах. Тобто, всі переклади з 1 листопада 2019 будуть здійснюватися тільки з використанням IBAN.

У період з 5 серпня по 31 жовтня 2019 клієнти банків реквізити розрахункових документів зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку в стандарті IBAN.

Передбачається, що введення IBAN дозволить гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також буде сприяти подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку. Загалом використання стандарту IBAN завдяки скороченню реквізитів повинно зробити більш зручним оформлення розрахункових документів.

Завдяки цьому клієнти банків зможуть зручно і просто ідентифікувати платника і одержувача коштів, а також банк України, який їх обслуговує; уникнути помилок у реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів розрахункових документів; швидше здійснювати перекази і отримувати кошти.

Серед інших переваг для клієнтів банків, Національний банк планує введення стандарту для здійснення платежів з використанням QR кодів для учасників платіжного ринку. Використання QR кодів, що будуть містити інформацію про IBAN, сприятиме спрощенню оплати рахунків та обміну платіжною інформацією.

Читайте також: Основним викликом для економіки України в 2019 р. стануть подвійні вибори - Нацбанк

Раніше представники великого бізнесу підписали меморандум, який покликаний зменшити трудову міграцію українців і створити нові робочі місця. За даними Інституту демографії і соціальних досліджень, Україна позбудеться трьох мільйонів працездатного населення до 2030 року.

Бурхливий міграційний потік щорічно забирає з України потужний трудовий ресурс, збіднюючи і без того небагатий вітчизняний ринок праці. Детальніше про міграційні ризики для України читайте у статті Тетяни Кириленко "Вектори українського заробітчанства" і статті Андрія Гайдуцького "Боротьба за мігрантів. Україні приготуватися" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA / Нацбанк України/Facebook /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >