Нацбанк України знизив облікову ставку до 17% - Економіка - dt.ua

Нацбанк України знизив облікову ставку до 17%

18 липня, 2019, 14:38 Роздрукувати

Високі процентні ставки будуть сприяти підтримці обмінного курсу гривні - регулятор. 

Національний банк України вирішив з липня знизити облікову ставку до 17% річних з рівня 17,5%, на якому вона була з кінця квітня. Про це йдеться в повідомленні центробанку.

"Національний банк продовжує цикл пом'якшення монетарної політики, оскільки бачить тенденцію уповільнення інфляції до цілі 5%", – наголошується в повідомленні.

"Високі реальні процентні ставки будуть сприяти інвестиційній привабливості гривневих фінансових інструментів і, відповідно, підтримки обмінного курсу гривні. Крім того, така монетарна політика буде обмежувати тиск з боку споживчого попиту", – вважає НБУ.

У НБУ вважають, що поступовій дезінфляції також будуть сприяти зважена фіскальна політика, уповільнення зростання заробітних плат, відносно низькі ціни на енергоресурси на світових ринках і значна пропозиція вітчизняних та іноземних продовольчих товарів.

Нацбанк також оголосив про рішення з сьогоднішнього дня оприлюднити прогноз процентної ставки в рамках щоквартального перегляду макроекономічного прогнозу.

"Публікація прогнозу процентної ставки є частиною еволюційного процесу посилення прозорості монетарної політики для центральних банків-трагетерів інфляції. Це підвищує ясність і передбачуваність монетарної політики для учасників ринку, отже, робить її більш ефективною", – вказав НБУ.

Регулятор підкреслив: прогноз не є зобов'язанням Нацбанку, тому фактична облікова ставка може відхилятися від прогнозу у разі зміни макроекономічних умов.

Читайте також: Облікова ставка у 17,5% є завищеною — Рада НБУ

 

Нагадаємо, що правління НБУ 6 червня вирішило зберегти облікову ставку на рівні 17,5% річних.

У квітні НБУ знизив облікову ставку з 18% до 17,5%. До цього останній раз центробанк знижував облікову ставку - до 12,5% з 13% річних - 26 травня 2017 року.

З 27 жовтня 2017 року НБУ підвищив облікову ставку з 12,5% річних до 13,5% річних, потім до 14,5% річних з 15 грудня 2017 року, до 16% річних з 26 січня 2018 року, до 17% з 1 березня цього року. Потім с 12 липня НБУ підвищив облікову ставку до 17,5%.

НБУ з 7 вересня 2018 року підвищив облікову ставку на 0,5 процентних пункту - до 18% річних для приведення рівня інфляції в межі цільового діапазону.

 

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >