Нацбанк спростував міфи про 1000-гривневу банкноту

Поділитися
Нацбанк спростував міфи про 1000-гривневу банкноту Банкнота номіналом 1000 гривень стане платіжним засобом у жовтні © НБУ
У НБУ запевнили, що випуск нової банкноти не спровокує ні інфляцію, ні девальвацію національної валюти.

У Національному банку України запевнили, що введення в обіг банкноти номіналом 1000 гривень не позначиться на курсі національної валюти і не призведе до зростання цін. Відповідні твердження в НБУ назвали міфами і спростували їх.

У НБУ визнали, що випуск 1000-гривневої банкноти пов'язаний зі зниженням купівельної спроможності національної валюти. Проте закликали громадян не плутати причину і наслідок: нова банкнота вводиться через інфляцію, але не може спровокувати її. У Нацбанку нагадали, що банкнота номіналом 500 гривень була введена в обіг 13 років тому.

"З тих пір доходи населення істотно зросли (скажімо, середньомісячна зарплата зросла майже в 10 разів, за даними Держстату). Відповідне зростання попиту зумовило і підвищення цін (хоча після піків 2015 завдяки монетарній політиці НБУ інфляція тримається на однознаковому рівні і прямуэ до нашої мети 5%)", - пояснили в прес-службі регулятора.

У зв'язку зі зростанням номінальних і реальних доходів громадян і зниженням купівельної спроможності гривні за ці роки введення банкноти високого номіналу має полегшити готівкові розрахунки.

У Нацбанку також підкреслили, що 1000-гривнева банкнота ніяк не пов'язана з рівнем вартості гривні по відношенню до інших валют.

"Обмінний курс гривні визначається не номінальним рядом банкнот і монет, а пропозицією іноземної валюти та попитом на неї на валютному ринку. Паралелі між девальвацією гривні і появою нового високого номіналу гривні безпідставні", - йдеться в заяві.

Також випуск банкнот нового номіналу не є так званим "запуском друкарського верстата", і кількість грошей в економіці після введення 1000-гривневої купюри не збільшиться. Просто вони поступово замінять в обороті частину банкнот номіналом 500, 200 і 100 гривень.

"У сучасному світі емісія гривні здійснюється вже тільки в безготівковій формі. Емітувати гривню НБУ може тільки при купівлі валюти під час здійснення валютних інтервенцій на міжбанківському ринку, надання кредитів рефінансування або придбання цінних паперів", - уточнили в прес-службі регулятора.

Як повідомлялося, НБУ має намір ввести в обіг банкноту номіналом 1000 гривень з 25 жовтня. Крім того, з 1 жовтня платіжним засобом перестануть бути монети номіналом 1, 2 і 5 копійок. 25-копійчані монети, які НБУ також уже перестав карбувати, поступово виводитимуться з обігу. А одна-, дві - і п'ятигривневі банкноти поступово замінюватимуть на монети такого ж номіналу.

Монети номіналом 1 та 2 гривні були введені в обіг з 27 квітня 2018 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі