Нацбанк пропонує переглянути правила ліцензування банків - Економіка - dt.ua

Нацбанк пропонує переглянути правила ліцензування банків

17 липня, 2018, 17:13 Роздрукувати

НБУ хоче перейти на ризик-орієнтований підхід до ліцензування банків.

© Нацбанк України / Flickr

Національний банк України запропонував обговорити проект Положення про ліцензування банків, в якому переглянуті підходи до регулювання більшості процесів ліцензування. Про це пише liga.net з посиланням на прес-службу Нацбанку.

Наголошується, що основний принцип Положення - максимально можливий перехід від формалістичного принципу у підході до ліцензуванню до сутнісного і ризик-орієнтованого.

"Ці зміни повинні стати одним з елементів переходу НБУ до комплексного ризик-орієнтованого нагляду за банками і впровадження процесу наглядових перевірок і оцінки", - зазначив регулятор.

Наголошується, що документ вводить перебудову критеріїв оцінки ділової репутації та професійної придатності керівників, репутації та фінансового або майнового стану власників банків, здатності банку здійснювати свою діяльність з урахуванням бізнес-моделі і профілю ризиків в його діяльності і інших факторів, що впливають на банк.

В основу функціонального оновлення правового регулювання ліцензування банків, передбаченого проектом Положення, покладені наступні принципи:

- економічної обґрунтованості вимог до банків, їх власників та керівників;

- домірності адміністративних вимог та регуляторних цілей, які досягаються шляхом встановлення таких вимог;

- комплексного аналізу ризиків банку та його власників при прийнятті рішення щодо банку.

- підвищення ролі та відповідальності самого банку в моніторингу дотримання ним, його власниками та керівниками ліцензійних умов;

- максимально можливого спрощення формальних вимог до заявників з дотриманням принципу обґрунтованого сумніву, при наявності якого з окремих питань регулятор має право запросити додаткову інформацію та документи;

- права заявника надати регулятору додаткові пояснення та документи щодо можливості прийняття негативного рішення щодо нього;

- поєднання принципу колегіального прийняття рішень Нацбанку щодо ключових питань діяльності банку та оперативного вирішення більш простих питань шляхом прийняття рішення уповноваженими особами регулятора.

Виконання вимог проекту Положення в разі його прийняття буде обов'язковим для банків та сприятиме підвищенню рівня захисту законних інтересів вкладників і кредиторів банків, підкреслив регулятор.

Читайте також: НБУ у вересні введе в обіг оновлені 20 гривень

Повідомлялося, що НБУ прийняв рішення централізувати процеси ліцензування і утворити новий структурний підрозділ - департамент ліцензування, який буде виконувати відповідні функції.

За матеріалами: liga.net /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №6, 16 лютого-22 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >