Нацбанк прогнозує зниження інфляції

Поділитися
Нацбанк прогнозує зниження інфляції Інфляція в Україні сповільнюється © Андрій Товстиженко, DT.UA
Зростання споживчих цін в Україні сповільнюється.

Девальвація гривні перестала впливати на динаміку споживчої інфляції в останні місяці, зазначають у Національному банку України. У зв'язку з цим НБУ очікує стійкого зниження інфляції у подальшому.

Про це повідомляється на сайті регулятора з посиланням на слова директора Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Сергія Ніколайчука.

Нацбанк нагадує, що споживча інфляція після досягнення максимального значення в квітні на рівні 60,9% в річному вимірі продовжує сповільнюватися, знизившись до 55,3% у липні.

На думку регулятора, зниження інфляції обумовлено стабілізацією обмінного курсу гривні, жорсткою монетарною і фіскальною політикою, а також помірним споживчим попитом.

Крім цього, в липні знизилися ціни на сирі продукти харчування завдяки значному пропозиції овочів і фруктів нового врожаю, що сприяло зниженню індексу споживчих цін за місяць на 1%.

Також Нацбанк зазначив, що сезонний фактор зіграв значну роль у зниженні цін на окремі компоненти базової інфляції, зокрема, на одяг і взуття, що зумовило зниження базового індексу споживчих цін у липні на 0,1%.

За даними Держстату, в липні в Україні вперше за два роки впали ціни - на 1%. В останній раз спостерігалася дефляція в серпні 2013 року. Сезонне зниження цін у літні місяці швидше норма, ніж виняток. У річному вираженні інфляція в липні сповільнилася до 55,3% до 57,5%, зафіксованих місяцем раніше. З початку року, за січень-липень, споживчі ціни в Україні зросли на 39,3%.

Національний банк України прогнозує за підсумками 2015 року інфляцію на рівні 48% і має намір досягти показника річної інфляції в 5% до 2020 року. Держбюджет-2015 побудований на оптимістичному сценарії розвитку ситуації, що передбачає падіння ВВП на 5,5% при інфляції 26,7%.

У свою чергу Кабмін затвердив два сценарії для економіки України на найближчі роки. Уряд прогнозує зростання ВВП на 2% в 2016 році при інфляції 12%. Згідно з песимістичним сценарієм, ВВП може скоротитися на 0,3% при інфляції 14,7%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі