Нацбанк продовжив антикризові заходи на три місяці

Поділитися
Нацбанк продовжив антикризові заходи на три місяці НБУ продовжив основні обмеження ще на 3 місяці © kievskaya.com.ua
У той же час деякі обмеження трохи пом'якшили.

Національний банк України продовжив на три місяці дію введених у 2014-2015 роках антикризових заходів - до 4 грудня 2015 року, йдеться в постанові правління НБУ №581 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному і валютному ринках України", опублікованому на сайті Нацбанку.

Таким чином, зберігаються вимоги обов'язкового продажу 75 відсотків валютної виручки та її поверненні в Україну у 90-денний строк, обмеження на продаж інвалюти в одні руки сумою 3 тисяч гривень в добу, а також ліміт на видачу готівки в національній валюті через касу та банкомати в 300 тисяч гривень на добу на одного клієнта.

У той же час НБУ збільшив максимальну суму видачі валютних вкладів в іноземній валюті в добу - з 15 тисяч гривень до 20 тисяч гривень.

Крім того, заборона банкам купувати валюту за дорученням клієнтів-резидентів (крім фізичних осіб), які мають на рахунках у банку понад 25 тисяч доларів в еквіваленті, також трохи пом'якшена. Регулятор дозволив не враховувати залишки коштів на їх рахунках у валюті 3-ї групи класифікатора. "Це дозволить клієнтам, які мають на рахунках залишки неконвертованих валют, купувати іноземну валюту", – пояснив НБУ.

Як відомо, у червні МВФ наполіг на збереженні більшості валютних обмежень в Україні. Глава Нацбанку Валерія Гонтарєва, зокрема, сказала, що НБУ підготував великий пакет заходів щодо лібералізації діючих обмежень, проте позиція МВФ була дуже жорсткою і вдалося домовитися про малому. На її думку, такими темпами всі обмеження будуть зняті не раніше ніж через рік.

У свою чергу, як писали в статті для DT.UA Роман Івченко та Юрій Сколотяний, за обмеженого доступу ті, хто має привілеї, починають швидко потерпати від булімії, а от решта - пухнути від голоду (в цьому разі - валютного).

Автори також відзначають прагнення законодавця використовувати валютний контроль у якості батога, щоб демотивувати населення і бізнес "йти у валюту". Тому не дивно, що в Україні валютний контроль оперує переважно не регламентуючим, а обмежувальним і заборонним інструментарієм.

Детальніше про обмеження НБУ читайте у статті Романа Івченка і Юрія Сколотяного Валютне регулювання: торжество несвободи для "Дзеркала Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі