Нацбанк перевірить українські банки, які об'єднують 93% активів банківського сектору

Поділитися
Нацбанк перевірить українські банки, які об'єднують 93% активів банківського сектору НБУ почав стрес-тестування банків © Нацбанк України / Flickr
Національний банк України почав стрес-тестування банків 29.

Національний банк перевірить 29 банків України, на які сукупно припадає 93% активів банківського сектора.

Національний банк почав стрес-тестування 29 банків, перелік яких був визначений в лютому поточного року. Про це йдеться в травневому огляді банківського сектора НБУ, опублікованому у суботу, 11 травня, передає Кореспондент.

Відзначається, що за попередніми оцінками, кількість банків, які зажадають вливання капіталу за базовим і негативним сценарієм стрес-тесту, зменшиться, якщо порівняти з попереднім роком.

При цьому регулятор перевіряє такі банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Альфа-Банк, Райффайзен Банк Аваль, Укрексімбанк, ПУМБ, Укргазбанк, УкрСиббанк, ОТП Банк, Креді Агріколь Банк, Акціонерний банк Південний, Таскомбанк, Кредобанк, Ощадбанк, Прокредит Банк, Укрсоцбанк, Мегабанк, Банк Кредит Дніпро, Універсал Банк, А-Банк, Промінвестбанк, Ідея Банк, Банк Восток, МТБ Банк, Банк Інвестицій та Заощаджень, Індустріал Банк, Банк "Глобус", Міжнародний інвестиційний банк, Банк Форвард.

Також НБУ розпочав проведення другого етапу оцінки стійкості банків – обробку результатів аналізу якості активів банків (AQR), підтверджених зовнішнім аудитом.

Крім того, в НБУ зазначили, що до кінця 2019 року банкам необхідно сформувати буфер консервації капіталу в розмірі 0,625%. Він стане обов'язковим для кожного банку з початку 2020 року, коли розпочнеться перший етап введення буфера консервації капіталу. В подальшому розмір буфера буде щорічно поетапно збільшуватися, поки не досягне 2,5% з 1 січня 2023 року.

"Формування відповідного буфера забезпечить створення банками запасу капіталу більше мінімального вимоги. В майбутньому це дасть можливість поглинати можливі втрати, які можуть виникати в умовах загального економічного спаду, без порушень нормативу достатності капіталу", – йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Мінфін спільно з експертом МВФ розробили моделі проведення стрес-тестування діяльності державних компаній в Україні.

Нагадаємо, що Рада Нацбанку погодила перерахування частини прибутку у розмірі 64,9 млрд. грн. до державного бюджету.

Повідомлялося, що активи НБУ в січні-березні 2019 року зменшилися на 2,7% і склали 1 трлн. 20,965 млрд. грн.

У Нацбанку вважають, що основним викликом для економіки та банківської системи України в 2019 році є президентські і парламентські вибори.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі