Нацбанк оскаржив рішення Окружного адмінсуду про незаконність націоналізації Приватбанку

Поділитися
Таким чином рішення суду не можуть набути чинності.

Національний банк України 24 травня оскаржив обидва рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 квітня 2019 року щодо незаконності націоналізації Приватбанку. Мова йде про позови Ігоря Коломойського про скасування рішення про виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави та за позовом колишнього акціонера банку кіпрської компанії Тріантал Інвестментс ЛТД про скасування рішення комісії НБУ про визначення переліку пов'язаних з банком осіб.

У НБУ зазначили, що при розгляді справи про націоналізацію Приватбанку Окружний адміністративний суд Києва повністю проігнорував встановлення регулятором потреби Приватбанку в докапіталізації, невиконання банком та його акціонерами Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим програми фінансового оздоровлення щодо докапіталізації банку, що і стало підставою для віднесення банку до категорії неплатоспроможних. Також в НБУ зазначають, що суд неправильно застосував норми матеріального права щодо суті кредитних ризиків та формування резервів під них, а також не зміг надати визначення поняттю "активна операція", прирівнявши його до поняття "невиконана операція".

"Суд зробив хибні висновки, що підставою для прийняття рішення були лише доповідні записки структурних підрозділів НБУ, що не відповідає дійсності", - заявили в НБУ.

Що стосується рішення про скасування визначення пов'язаних із Приватбанком осіб, то в НБУ зазначають, що Тріантал Інвестментс як акціонер банку була визнана пов'язаною з ним особою рішенням правління цього ж банку ще за часів колишніх власників, тому підстава для позову була відсутня як така.

"Таким чином на сьогодні вказані судові рішення не набрали законної сили та не мають жодних правових наслідків", - зазначили в Нацбанку.

8 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до НБУ і КМУ про неправомірність націоналізації "Приватбанку". Рейтингове агентство Moody's заявило, що скасування рішення завдасть удару по кредитному рейтингу України.

Сам Ігор Коломойський в інтерв'ю агентству Reuters заявив про готовність піти на переговори з урядом, але не уточнив, яку саме мету переслідує - отримати компенсацію або відновити контроль над банком.

"Приватбанк" перейшов у державну власність у грудні 2016 року. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн. Наприкінці червня 2017 року - ще на 38,5 млрд гривень.

Детальніше про стан Приватбанку читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Фінансовий директор Приватбанку Ганна Самаріна: "З огляду на можливі наслідки шторму бурі краще не здіймати" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі