Нацбанк на "таємних" інтервенції скупив $ 135 млн

Поділитися
Нацбанк на "таємних" інтервенції скупив $ 135 млн НБУ багатіє на «таємних» інтервенціях © Нацбанк України / Flickr
НБУ продав по найкращому курсу всього $ 13 млн.

Національний банк в I кварталі 2017 року придбав на міжбанківському валютному ринку $ 135 млн через інтервенції за формою запиту найкращого курсу, а продав по найкращому курсу $ 13 млн, як повідомили в НБУ.

Чисте сальдо таких інтервенцій склало $ 122 млн, пише Finclub.

Це інтервенції, коли НБУ запитує у спеціально відібраних 20 банків котирування, за яким вони готові купити чи продати долар, а потім НБУ вибирає серед цих пропозицій "найкращий" курс. Звіти про такі операції НБУ не публікує у щоденному форматі, як це відбувається із звичайними інтервенціями.

При цьому на традиційних аукціонах, звіти про яких публікуються одразу після їх завершення, НБУ в I кварталі викупив $ 284,7 млн, продав - $ 275,5 млн. Чисте сальдо цих інтервенцій виявилося мінімальним - $ 9,2 млн.

Сумарно з початку року НБУ викупив з ринку $ 131,2 млн.

Також, за інформацією НБУ, змінився перелік 20 банків, з якими Нацбанк буде проводити інтервенції за методом запиту найкращого курсу у другому кварталі 2017 року.

У список увійшли: "Альфа-Банк", "Банк інвестицій та заощаджень", "ВТБ Банк", "Діамантбанк", "ІНГ Банк", "Креді Агріколь Банк", "ОТП Банк", "Ощадбанк", "ПриватБанк", банк "Південний", "Промінвестбанк", ПУМБ, "Райффайзен Банк Аваль", "Ощадбанк", "Сітібанк", "ТАСкомбанк", "Укргазбанк", "Укрексімбанк", "УкрСиббанк", "Укрсоцбанк".

Банки відібрані за трьома критеріями: обсяг операцій банку з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими суб'єктами ринку та НБУ (питома вага місця в цьому рейтингу в розрахунку загального рейтингу становить 50%); обсяг операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти (питома вага місця в цьому рейтингу - 30%); обсяг активів банку (питома вага місця в цьому рейтингу - 20%).

Нагадаємо, що НБУ в січні вперше здійснив валютну інтервенцію за новою формою - запитом по найкращому курсу, що передбачено Стратегією валютних інтервенцій на 2016-2020 роки.

На думку експертів, капітал Нацбанку протягом останніх трьох років зростає, в той час як розмір власного капіталу української банківської системи знижується.

Детальніше про причини зростання прибутку НБУ читайте у статті Вадима Сироти "Хрест Гонтаревої" - неминучий результат реформ або особливий український феномен?" у тижневику "Дзеркало тижня.Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі