Перехід почнеться в квітні 2020 року - Економіка - dt.ua

Нацбанк має намір протягом півтора року перевести банки на цілодобовий прийом платежів

2 вересня, 2019, 23:39 Роздрукувати

НБУ припускає, що з 1 квітня 2020 року Система електронних платежів почне працювати в режимі 23/7

На першому етапі 24/7 буде добровільною опцією банків © Нацбанк України / Flickr

НБУ планує в 2020 році впровадити для клієнтів українських банків послугу цілодобового платежу. Остаточний перехід передбачається здійснити у 2021 році.

НБУ припускає, що з 1 квітня 2020 року Система електронних платежів (СЕП) НБУ почне працювати в режимі 23/7. Перехід на 24-годинний режим роботи планується в 2021 році. Про це в інтерв'ю LIGA.net розповів директор Департаменту платіжних систем НБУ Олександр Яблунівський.

За його словами, цілодобовий прийом платежів можливий в Україні одночасно з переходом на відкритий стандарт ISO 20022 (міжнародний стандарт обміну електронними повідомленнями між учасниками фінансового ринку).

"Нацбанк сподівається, що основними рейками, транспортом для операцій, ініційованих в рамках відкритого банкінгу, буде саме нова СЕП з можливістю миттєвих платежів", - зазначив Яблунівський.

Зараз робота системи обмежується операційним днем ​​банків - з 8 до 19:00.

Як уточнили в НБУ, перехід на 23/7 не означає, що всі банки будуть зобов'язані продовжити роботу своїх систем - на першому етапі це буде добровільна опція.

Потенційно, СЕП і вся банківська система працюватимуть цілодобово чекають в Нацбанку.

До речі 2 вересня НБУ оголосив, що Яблунівський покинув свій пост після двох років роботи в регуляторі. Нового главу "платіжного" департаменту виберуть на відкритому конкурсі. На сайті регулятора не уточнюється причина його звільнення, але названі два головних досягнення останнього часу: стартувало оновлення системи законодавчого регулювання українського ринку платежів і переказу коштів, що включає імплементацію норм європейської директиви PSD2 в національному законодавстві і почалося масштабне впровадження міжнародного номера банківського рахунку IBAN.

Центробанк оголосив конкурс на вакантну посаду.

Читайте також: Нацбанк готує систему електронних платежів до цілодобової роботи

Національний банк України змінив технологію роботи системи електронних платежів НБУ (СЕП). Ці зміни пов'язані з автоматичним проведенням платежів у файловому режимі на кінець банківського дня. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Наголошується, що введення такого режиму є однією з обов'язкових передумов для роботи СЕП у цілодобовому режимі.

Новація міститься в постанові НБУ від 12 червня 2019 року №76 "Про затвердження Змін до Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті", яка набула чинності з 22 червня.

За матеріалами: DT.UA / liga.net /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >