Нацбанк готує систему електронних платежів до цілодобової роботи - Економіка - dt.ua

Нацбанк готує систему електронних платежів до цілодобової роботи

24 червня, 11:03 Роздрукувати

Зміни в технології роботи НБУ повинні запрацювати через два місяці.

© Нацбанк України / Flickr

Національний банк України змінив технологію роботи системи електронних платежів НБУ (СЕП). Ці зміни пов'язані з автоматичним проведенням платежів у файловому режимі на кінець банківського дня. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Наголошується, що введення такого режиму є однією з обов'язкових передумов для роботи СЕП у цілодобовому режимі.

Новація міститься в постанові НБУ від 12 червня 2019 року №76 "Про затвердження Змін до Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті", яка набула чинності з 22 червня.

"Цими змінами в СЕП вводиться автоматичне проведення платежів у файловому режимі, не підтверджених безпосереднім учасником СЕП - одержувачем коштів "на кінець банківського дня, щодо корреспондентского рахунку цього учасника у цей день", - заявили в НБУ.

Зміни повинні запрацювати через два місяці з дня вступу в силу постанови №76. "Це дасть можливість безпосереднім учасникам забезпечити свою готовність до змін у технології роботи системи", - підкреслюють в Нацбанку.

Регулятор вже рекомендував безпосереднім учасникам СЕП заздалегідь опрацювати запропоновану технологію і бути готовими до її обов'язкового використання.

Також постанова №76 скасовує норми, пов'язані з відкриттям/закриттям кореспондентських рахунків банків-резидентів у національній валюті, так як ці питання надалі будуть регулюватися Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, викладеною в новій редакції (крім порядку відкриття/закриття кореспондентського рахунку банку, філії іноземного банку в Нацбанку для роботи в СЕП).

Читайте також: НБУ оскаржив рішення про незаконність перевірки в Приватбанку напередодні виведення з ринку

Повідомлялося, що торік з використанням систем грошового переказу в Україну надійшло $ 2,3 млрд, з країни було виведено $ 294 млн.

 

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >