Набув чинності закон про валюті - Економіка - dt.ua

Набув чинності закон про валюту

7 лютого, 09:54 Роздрукувати

Документ знімає понад 20 обмежень.

© www. bmg .ua

З сьогоднішнього дня, 7 лютого, вступає в силу закону "Про валюту і валютні операції", який передбачає введення в дію понад 20 послаблень на гравців валютного ринку. Про це повідомляється на сайті Національного банку України.

Нагадаємо, що на початку січня Нацбанк ухвалив і оприлюднив нормативно-правові акти, які стали основою для нової ліберальної системи валютного регулювання, передбаченої законом "Про валюту і валютні операції". Нова система валютного регулювання складається з восьми основних постанов НБУ, які замінили попередню базу з 56 нормативно-правових актів у сфері валютного регулювання. Нове валютне регулювання передбачає понад 20 послаблень на валютному ринку, які будуть введені з 7 лютого 2019 року.

При цьому вдвічі збільшується граничний термін здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами – до 365 днів; скасовується валютний нагляд за експортно-імпортними операціями до 150 тис. грн; дозволяється вільне використання рахунків юридичних осіб за кордоном (крім операцій з переказу коштів на такі рахунки).

Скасовуються також індивідуальні ліцензії на валютні операції – їх замінить система е-лімітів (EUR2 млн в рік для юридичних осіб та EUR50 тис. в рік для фізичних осіб).

Скасовуються санкції у вигляді зупинення зовнішньоекономічної діяльності за порушення строків розрахунків, а також обмеження на дострокове погашення зовнішніх зобов'язань. У той же час, дозволяється укладення валютних форвардів для хеджування експортно-імпортних і боргових операцій, здійснення операцій за рахунками юридичних осіб-нерезидентів в банках України.

Скасовується також процедура реєстрації зовнішніх запозичень, дозволяється оnline-купівля іноземної валюти фізичними особами (в межах ліміту купівлі готівкової валюти – до 150 тис. грн/день в еквіваленті). Банкам дозволяється продавати своїм клієнтам державні цінні папери, номіновані в іноземній валюті, за іноземну валюту, а також дозволяється укладення валютних свопів з резидентами та нерезидентами.

Банки також можуть проводити безлімітні інвестиції в цінні папери інвестиційного класу.

Читайте також: НБУ скасував необхідність резервування коштів під купівлю валюти

Відзначимо, напередодні Нацбанк скасував вимогу до юридичних осіб щодо обов'язкового резервування коштів для покупки валюти - так зване правило "Т + 1". Тепер компанії зможуть купувати валюту день в день. З 1 березня регулятор знижує норму обов'язкового продажу експортної виручки до 30% з 50%.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >