Набув чинності закон про скасування печаток на документах

Поділитися
Набув чинності закон про скасування печаток на документах В більшості своїй печатки більше не знадобляться © loresh.com.ua
За вимагання проставлення печатки на документі передбачено штраф 850-1 700 грн.

З сьогоднішнього дня, 19 липня, в Україні набув чинності закон №1982-VIII про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями.

Відповідно, для бізнесу скасовується обов'язкове використання печаток на документах.

Зокрема, у Господарському кодексі прописано, що печатка не може бути обов'язковим реквізитом документа, який подається від імені суб'єкта господарювання органу державної влади.

Державним органам забороняється вимагати наявність печатки на документах.

Закон про скасування печаток в Україні виключив з ряду нормативних актів згадки про обов'язкове використання печатки. Тепер документи вважаються достовірними за умови підпису уповноваженої на це особи.

Крім того, вводиться адміністративна відповідальність за вимагання проставлення печатки на документі.

Така дія передбачає штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).

Раніше повідомлялося, що текст закону про скасування вимоги обов'язкового використання печаток на документах був опублікований в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" 19 квітня.

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект N4194, який передбачає скасування вимоги про обов'язкове використання печаток на документах 14 квітня.

Автори законопроекту пояснили в пояснювальній записці до документа, що три роки тому був впроваджений перехід від обов'язкового до добровільного використання печаток у бізнесі, що викликало багато плутанини. Не у всіх законодавчих актах замінили норму про обов'язковість використання печатки, а іноді прописували обов'язкове використання печатки, якщо вона є, а не в разі прийняття відповідного рішення підприємством. Так, підприємцям складно було зрозуміти, коли печатка потрібна, а коли - ні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі