НАБУ звинуватило НКРЕКП в перешкоджанні слідству у справі "Роттердам+"

Поділитися
НАБУ звинуватило НКРЕКП в перешкоджанні слідству у справі "Роттердам+" Вранці НАБУ обшукало НКРЕКП © Facebook/НАБУ
Національне антикорупційне бюро спростувало заяви НКРЕКП про співпрацю зі слідством.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) створює перешкоди для розслідування справи щодо формули "Роттердам+", повідомило Національне антикорупційне бюро у Facebook. Сьогодні НАБУ в рамках вказаного кримінального провадження провело обшуки в НКРЕКП.

"Зазначимо, що, розслідуючи це провадження, детективи НАБУ стикаються з численними перешкодами, в тому числі і з боку НКРЕКП. Остання приховує частину документів, що визначають окремі складові елементи прогнозованого розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію. Має місце і перекручування інформації з боку окремих осіб. Мова про буцімто наявність висновків експертів, які не підтверджують факт завдання збитків інтересам держави через дію формули "Роттердам+", - зазначили в НАБУ.

В Нацбюро пояснили, що розмір збитків у межах справи "Роттердам+" визначають виключно за результатами судово-економічної експертизи, яку можуть здійснити лише уповноважені державні експертні установи.

"Однак для всебічного об'єктивного розслідування детективи залучають й інші дослідницькі інституції. Однією з таких є Інститут економіки та прогнозування НАН України. В межах розслідування формули "Роттердам+" на замовлення НАБУ цей Інститут провів наукове дослідження ринку вугілля в Україні та світі. З-поміж іншого, аналізувались світові та вітчизняні практики державного регулювання", - додали в Нацбюро.

Окрім того, завдяки науковій роботі Національної академії наук, слідство змогло забезпечити повноту досудового розслідування справи "Роттердам+", а також зважити наслідки дії формули як з позиції "окремих гравців", так і з точки зору співставлення балансу інтересів держави.

14 лютого НАБУ провело обшуки в НКРЕКП в рамках справи "Роттердам+". Зазначимо, що в регуляторі заявили про співпрацю зі слідством. У свою чергу в наглядовій раді Інституту енергетичних стратегій заявили, що нібито у результатах експертиз, які провели у рамках справи, не йдеться про негативні наслідки застосування формули "Роттердам+".

Нагадаємо, 3 березня 2016 року НКРЕКП прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Згідно з цією методологією, вугільна складова у тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.

НАБУ розпочало розслідування і 17 серпня 2017 року провело обшуки в приміщенні НКРЕКП у справі, пов'язаній з утвердженням формули "Роттердам+".

На думку експертів, формула "Роттердам +" стала вершиною схем збагачення в енергетиці. Вона дозволила близьким до влади структурам закуповувати за необґрунтовано завищеною ціною антрацит з тимчасово окупованих територій Донбасу.

Докладніше читайте в статті Ігоря Маскалевича "Блокада по-роттердамськи: донецький варіант" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі