НА CESKY TELECOM — ВІСІМ ПОКУПЦІВ

Поділитися
Інвестиційний банк J.P. Morgan, що є радником уряду Чехії в питанні приватизації телефонної компанії Ces...

Інвестиційний банк J.P. Morgan, що є радником уряду Чехії в питанні приватизації телефонної компанії Cesky Telecom (CT), отримав вісім попередніх заявок на участь у тендері на продаж 51% акцій CT, що належать державі, заявила в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Європа» представник Національного фонду власності Чехії Яна Вискова.

У купівлі акцій CT зацікавлено більше, аніж вісім компаній, оскільки деякі заявки подали консорціуми, що складаються з декількох фірм. За даними пані Вискової, заявки було отримано від компаній як телекомунікаційного, так і фінансового сектора. Поки їхні назви не оприлюднюють. Хоча, за даними чеської преси, у купівлі акцій CT зацікавлені німецька Deutsche Telecom, французька Orange, американська фінансова фірма Warburg Pincus та її британські партнери, а також альянс, у який входять фірма CVC Partners і Spectrum Equity Partners.

Orange підтвердила свій намір брати участь у приватизації CT, однак підкреслила, що зацікавлена в купівлі лише підрозділу мобільного зв’язку CT — Eurotel.

Orange має намір брати участь у приватизації без свого головного акціонера — France Telecom, що стало сюрпризом для експертів. Вони розцінюють шанси Orange на купівлю Eurotel як досить невеликі, якщо лише компанія не знайде собі партнера, котрий був би зацікавлений у купівлі бізнесу традиційного телефонного зв’язку чеської фірми.

За даними чеської преси, усупереч сподіванням, заявки не подали такі великі європейські компанії, як Vivendi Universal, іспанська Telefonica, шведська Telia, норвезька Telenor і британська Vodafone.

Уряд 1995 року продав 27% акцій CT консорціуму TelSource. Потім 1999 року на продаж було виставлено незначний пакет акцій чеської компанії. Того ж року уряд вирішив продати приналежні йому 51% акцій CT, але продаж неодноразово відкладався. Торік TelSource заявив, що має намір продати свою частку у фірмі разом з урядом Чехії.

Наприкінці листопада 2001-го уряд Чехії оголосив тендер на продаж 51% акцій CT. У грудні інтерес до купівлі виявили 25 інвесторів. Спочатку в тендері могли брати участь лише телекомунікаційні компанії, котрі розглядалися урядом як стратегічні інвестори. Однак потім уряд дозволив брати участь у приватизації і фінансовим фірмам, які для цього мають створити консорціум зі стратегічними інвесторами з телекомунікаційного сектора.

Раніше повідомлялося, що ім’я нового власника CT буде оголошено до кінця березня 2002 року. Однак аналітики гадають, що це станеться, швидше за все, наприкінці року.

Ринкова вартість акцій CT, які перебувають у власності держави, складає приблизно 45 млрд. крон (36,07 крони/1 дол.). Тим часом уряд планує отримати за них 80 млрд. крон. За словами представників уряду, якщо сума, яку учасники тендеру запропонують за ці акції, буде недостатньою, то продаж буде відкладено до поліпшення ситуації на міжнародному ринку телекомунікаційних послуг.

CT є найбільшою в Чехії телекомунікаційною компанією. У січні—вересні 2001 року її консолідовані продажі склали 41,8 млрд. крон проти 41,6 млрд. за аналогічний період 2000 року. Чистий консолідований прибуток CT за міжнародними стандартами у січні—вересні минулого року склав 3,9 млрд. крон проти 4,9 млрд. роком раніше.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі