На зустрічі міністрів фінансів G20 розповіли про ризики світової економіки

Поділитися
На зустрічі міністрів фінансів G20 розповіли про ризики світової економіки Світова економіка продовжує рости, але зростання було менш синхронним, що викликає тривогу © yfrog.com/obdd2obj
Сторони мають намір "продовжувати моніторити ризики", намагаючись їх пом'якшити і "роблячи дії, якщо ці ризики матеріалізуються".

Основними короткостроковими і середньостроковими ризиками для світової економіки є зростаюча фінансова вразливість, зростання напруженості в торгівлі та геополітиці, а також нерівність і слабке структурне зростання, говориться у комюніке за підсумками засідання міністрів фінансів і глав центральних банків G20 в Буенос-Айресі.

Світова економіка продовжує рости, говориться у документі, однак країни, що розвиваються, напружено борються із волатильністю ринків (фінансовий показник, що характеризує мінливість ціни - ред.) та відтоком капіталів.

"Багато економік, що розвиваються зараз краще підготовлені до мінливих зовнішніх умов, але вони досі стикаються з ризиками волатильності ринків та відтоків капіталу", - йдеться в документі.

Також незважаючи на те, що глобальне економічне зростання продовжує залишатися стійким, а рівні безробіття показали найнижчий результат за останні десять років, останнім часом зростання було менш синхронним, що вселяє певну тривогу, зазначають міністри і глави регуляторів.

Сторони мають намір "продовжувати моніторити ризики", намагаючись їх пом'якшити і "роблячи дії, якщо ці ризики матеріалізуються".

Нагадаємо, раніше глава МВФ Крістін Лагард заявила, що торгові обмеження, у тому числі мита на імпорт товарів в Сполучені Штати, ініційовані адміністрацією президента США Дональда Трампа, загрожують глобальному економічному зростанню країни.

Нагадаємо, 15 червня Міністерство фінансів Китаю оголосило про введення 25% мита на 659 найменувань товарів зі США. Мита на 545 товарів на суму близько $ 34 млрд набрали чинності 6 липня, про дату набуття чинності іншими буде оголошено пізніше.

У той самий день влада США оголосили про введення 25% мита на товари китайського виробництва на загальну суму в $ 50 млрд. Рішення прийнято "через крадіжки Китаєм інтелектуальної власності та технологій, а також інших несправедливих торгових практик", йдеться в заяві президента Дональда Трампа.

З 2 квітня Китай підвищив мита на 128 товарів зі Сполучених Штатів у відповідь на рішення Вашингтона щодо мит на алюміній і сталь з Пекіна. Так, фрукти і вироблені з них продукти відтепер обкладаються 15% митом, а американська свинина та продукція з неї - 25%.

Місяцем раніше, 1 березня, на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній президент США Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі й алюмінію.Вже 8 березня голова адміністрації президента США підписав розпорядження про оподаткування іноземної стали 25% митом, а алюмінію - 10%.

Детальніше про можливі наслідки торгових воєн для української економіки читайте в матеріалі Артура Федорчука "Торгова війна і Україна" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі