На фінансування апарату ВР в бюджеті передбачено у 56 разів більше, ніж на житлові програми – Держмолодьжитло

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
На фінансування апарату ВР в бюджеті передбачено у 56 разів більше, ніж на житлові програми – Держмолодьжитло © Рівне Вечірнє
На апарат Верховної Ради заплановано майже до 1,7 млрд грн, на житлові програми - 30 млн грн.

Житлові програми в Україні фінансуються за залишковим принципом. Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Кімнатний, голова правління Держмолодьжитла.

"Запит Держмолодьжитла на фінансування з держбюджету на 2018 р. становить 1 млрд грн на програму "Доступне житло" і 865 млн грн - на програму довгострокового пільгового кредитування молодих сімей для придбання власного житла. Разом з тим поки що нам обіцяють фінансування житлових програм з бюджету держави тільки в обсягах, порівнянних з нинішніми. Це близько 30 млн грн, які ми найближчим часом через прозору процедуру спільно з Мінрегіоном направимо на користь людям. І якщо подивитися глобальніше, то, розмазавши ці кошти тонким шаром по кожній області, - що отримаємо? Бутерброд для бідних, а не вирішення житлового питання сотень тисяч українців", - пише автор.

Замість того, щоб фінансувати програми щодо будівництва житла для простих українців, влада обирає забезпечувати органи влади.

"Ніякі аргументи майже не діють. Замість того, щоб закласти в бюджет достатнє фінансування для ефективної реалізації житлових програм, проект державного кошторису-2018 передбачає стрімке збільшення витрат на утримання, наприклад, органів влади. Особисто мені важко пояснити людям, чому, за повідомленнями ЗМІ, в новому році може значно зрости фінансування апарату Верховної Ради - на третину, майже до 1,7 млрд грн, Державної судової адміністрації - наполовину, до 13,5 млрд, Верховного суду України - на 51,3%, до 1,6 млрд... На 130%, в порівнянні з 2016 р., або на 9,53 млрд грн, можуть зрости витрати на фінансування обласних держадміністрацій", - пише автор.

Детальніше про житлові програми читайте у статті Сергія Комнатного "Державні житлові програми: бутерброд для бідних або інструмент виходу країни з демографічної кризи?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі