На Чорнобильській АЕС почав роботу завод з переробки рідких радіоактивних відходів

Поділитися
На Чорнобильській АЕС почав роботу завод з переробки рідких радіоактивних відходів Завод працює лише тиждень, але прогрес видно © Facebook/Anton Usov
Після переробки ядерні відходи стають твердої субстанцією. готової до захоронення та зберігання

На ЧАЕС почав роботу завод з переробки рідких радіоактивних відходів. Завод працює тиждень, за цей час перероблені 2755 кг рідких відходів. Розташований завод на промисловому майданчику "Чорнобильська АЕС".

Про це повідомляє Державне Агентство з управління зоною відчуження на сторінці в Facebook.

За словами фахівців ДСП "ЧАЕС", у процесі переробки рідкі відходи проходять декілька стадій і в результаті шляхом цементування перетворюються на тверді радіоактивні відходи, які є більш безпечною формою зберігання та захоронення РАВ. Зараз 34 упаковки, що утворилися в результаті переробки, знаходяться в залі витримки на проммайданчику ЧАЕС. Після витримки і проведення радіаційного контролю на відповідність критеріям приймання на захоронення упаковки будуть спрямовані на захоронення в спеціально обладнане приповерхневе сховище твердих радіоактивних відходів (СОПСТРВ).

"На сьогодні відбувається поетапне освоєння його проектної потужності. Поступово завод має вийти на переробку 42 упаковок – бочок, ємністю 200 літрів – на добу. За умови безперебійного функціонування заводу впродовж усіх 250 робочих днів, це 10,5 тис. упаковок на рік", – зазначає Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

На початку червня, нарешті був отриманий спеціальний в'язкий цемент, що дозволило закінчити роботи і почати переробку кубового залишку.

Будівництво нового безпечного конфайнмента над старим об'єктом "Укриття" почалося в 2012 році. Через великі розміри захисної оболонки її довелося будувати двома частинами, які були підняті та успішно з'єднані в 2015 році. Всередині арки встановлено кран для демонтажу старого саркофагу та залишків четвертого енергоблоку АЕС.

У березні 2019 року на промисловому майданчику ЧАЕС здійснювалися пусконалагоджувальні роботи, індивідуальні та комплексні випробування обладнання та технологічних систем конфайнмента.

Після проведення пробної експлуатації конфайнмент перейде на дослідно-промислову, яка триватиме близько року. За її підсумками ЧАЕС отримає відповідну ліцензію та перейде до повноцінної експлуатації і демонтажу конструкцій "Укриття".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі