МВФ закликав усі країни до координації зусиль для попередження нового витка кризи - Економіка - dt.ua

МВФ закликав усі країни до координації зусиль для попередження нового витка кризи

25 вересня, 2011, 07:48 Роздрукувати

Світова економіка увійшла в небезпечну нову фазу, що вимагає виняткової пильності, координації та готовності до рішучих дій як від держав-членів, так і від МВФ, говориться в комюніке наради ради керівників МВФ, розміщеному на офіційному сайті фонду в суботу, 24 вересня.

«Сьогодні ми погодилися діяти рішуче, щоб подолати небезпеки, з якими стикається світова економіка. Ці небезпеки включають ризики суверенного боргу, вразливість фінансової системи, зниження економічного зростання і високий рівень безробіття. Ми знаходимося в різних умовах, але економіки та фінансові системи наших країн взаємопов'язані. Тому ми повинні діяти колективно, з тим щоб відновити довіру і фінансову стабільність і знову активізувати зростання світової економіки», - йдеться в комюніке.

Як наголошується в документі, країни з розвиненою економікою відіграють найважливішу роль в ефективному подоланні поточної глобальної напруженості. «Стратегія полягає в тому, щоб відновити стійкість державних фінансів і одночасно забезпечити продовження економічного підйому. Враховуючи різні національні умови, країни з розвиненою економікою вживуть заходів політики для зміцнення довіри та підтримки зростання, а також реалізують чіткі, що заслуговують довіри, конкретні заходи для досягненню бюджетної консолідації. Країни зони євро зроблять все необхідне для подолання кризи суверенної заборгованості в зоні євро і забезпечення її фінансової стабільності в цілому, а також її держав-членів», - упевнені в МВФ.

Крім того країни з розвиненою економікою забезпечать, щоб банки мали в своєму розпорядженні достатній капітал і доступ  до належного фінансування; зберігатимуть адаптивну грошово-кредитну політику, поки вона не суперечить стабільності цін, беручи до уваги міжнародні вторинні ефекти; активізують мляві ринки житла і оздоровлять баланси домашніх господарств ; а також проведуть структурні реформи з метою збільшення робочих місць і підвищення середньострокового потенціалу зростання своєї економіки.

Країни з ринком, що розвивається, які проявили чудову стабільність і зростання, також відіграють найважливішу роль у дієвих глобальних антикризових заходах, відзначають у МВФ. «Стратегія полягає в тому, щоб внести, де це необхідно, корективи в макроекономічну політику для відновлення буферних резервів, стримування перегріву, а також підвищувати стійкість  до мінливих потоків капіталу. Країни з профіцитом продовжать проведення реформ для зміцнення внутрішнього попиту, підкріплені подальшими діями, які підвищують гнучкість обмінних курсів, і тим самим будуть сприяти глобальному попиту і перебалансуванню економічного зростання. Сприяння зростанню економіки, який охоплює широкі верстви, і створення робочих місць є пріоритетними завданнями для всіх нас», - йдеться в документі.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >