МВФ вимагав від Києва підвищити ціни на газ і знизити прогноз зростання ВВП

Поділитися
Під час перемовин з українською стороною Міжнародний валютний фонд (МВФ) наполягав на одномоментному підвищенні тарифів на газ для населення на 30% і для теплокомуненерго на 60%.

«Валютний фонд міг би погодитися на плавне підвищення тарифів. Однак у Кабінеті міністрів розраховують на успішний підсумок газових перемовин з Росією, тому на даний момент корекція тарифів небажана», - розповіло «Коммерсант-Украина» джерело, знайоме з ходом перемовин.

Враховуючи, що природний газ становить близько 70% у структурі тарифу на тепло, його подорожчання на 60% для ТКЕ підвищить тариф на централізоване опалення в середньому на 42%. В цілому зростання вартості газу, тепла та гарячої води може додати до споживчої інфляції до 2,1 процентного пункту.

Окрім питання коригування тарифів ЖКГ, у МВФ наполягають на внесенні коректив до держбюджету на 2012 рік. Фонд, зокрема, пропонує закласти в бюджет зростання ВВП на рівні 4%, а не на раніше закладених 5%.

«Обсяг номінального ВВП у 2011 році, навіть у випадку 4-відсоткового зростання економіки, буде вищим, ніж очікується, і досягне запланованого нами рівня. Тому корекція не потрібна», - переконаний співрозмовник видання. Однак цей аргумент не переконав МВФ. У результаті було запропоновано перерахувати доходи держбюджету на основі більш реалістичного прогнозу зростання ВВП, у результаті чого його дохідну частину має бути знижено на 3 млрд грн.

Окрім того, як альтернатива розглядається можливість прийняття низки заходів щодо збільшення доходів держбюджету, додало джерело. Воно уточнило, що МВФ запропонував збільшити резервний фонд держбюджету з 3 млрд грн до 5 млрд грн, а також розширити прогресивну шкалу оподаткування фізичних осіб. До 2011 року в Україні стягувалося 15% від доходів громадян. З 1 січня введено ставку 17% для випадків, коли щомісячний дохід громадянина перевищує десятикратний розмір мінімальної зарплати на початок року (941 грн) - тобто понад 9410 грн.

«Валютний фонд вимагає підвищити ставку прибуткового податку на 2% для забезпечених громадян, чиї місячні доходи у 15 разів перевищують прожитковий мінімум», - розповіло джерело.

Враховуючи, що 1 грудня прожитковий мінімум збільшиться до 1004 грн, підвищена ставка податку може торкнутися середнього класу, який легально отримує більше 15,06 тис. грн. Зазначимо, що у Мінфіні ще у вересні почали вивчати доцільність підвищення ставки податку до 20% для найбагатших громадян, чий дохід становить більше 100 мінімальних зарплат на місяць (тобто 100,4 тис. грн). Це дозволить направити до місцевих бюджетів 93,3 млн грн.

Джерело видання не вважає бюджетне питання ключовим: «Виходячи з того, що, окрім тарифів на газ, істотних протиріч у нас немає, зберігається можливість того, що найближчий транш МВФ надійде в Україну навіть у 2011 році».

Як повідомлялося, місія МВФ працювала в Україні з 25 жовтня по 3 листопада, покинувши країну достроково. У заяві, зробленій за підсумками візиту, кажуть, що МВФ вирішив взяти паузу у відносинах з Україною, пообіцявши відновити дискусії «у найближчому майбутньому».

Востаннє Україна отримувала кредит МВФ ще у грудні 2010 року на суму 1,5 млрд дол, після чого в лютому 2011 року пройшли успішні перемовини. Однак виконання вимог МВФ постійно затягувалося, як і черговий візит місії фонду. Вже у 2012 році Нацбанку необхідно буде повернути фонду 3,8 млрд дол.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі