МВФ: Світова економіка переживає небезпечний етап - Економіка - dt.ua

МВФ: Світова економіка переживає небезпечний етап

21 вересня, 2011, 07:28 Роздрукувати

Світова економіка переживає новий, небезпечний, етап. Економічна активність ослабла, впевненість останнім часом різко знизилася, а ризики уповільнення зростання - посилилися. Про це йдеться у вересневій доповіді Міжнародного валютного фонду (МВФ) «Перспективи розвитку світової економіки».

Як зазначають в МВФ, світова економіка потерпає від збігу двох несприятливих змін. Перша полягає в набагато більш повільному підйомі в країнах з розвиненою економікою з початку року. Друга зміна полягає в значному підвищенні невизначеності в бюджетній та фінансовій сферах, що особливо помітно виявляється з серпня. «Кожна з цих змін викликає стурбованість - але особливо турбує їх поєднання і взаємодія. Терміново потрібні рішучі заходи в політиці, щоб поліпшити перспективи і знизити ризики», - йдеться в доповіді.

У МВФ прогнозують, що темпи світового зростання знизяться до приблизно 4% у 2012 році, в порівнянні з більш ніж 5% у 2010 році. При цьому реальний ВВП країн з розвиненою економікою буде рости млявими темпами, приблизно 1,5% в 2011 році і 2% в 2012 році. Проте навіть таке зростання припускає, що європейським директивним органам вдасться стримати кризу на периферії зони євро, що керівництво США буде дотримуватися обгрунтованого балансу між підтримкою економіки і середньостроковою бюджетною консолідацією і що волатильність на світових фінансових ринках не буде наростати.

Окрім того, МВФ вбачає два істотних ризики для світової економіки.

Перший ризик полягає в тому, що криза в зоні євро може вийти з-під контролю директивних органів, незважаючи на рішучі заходи, погоджені на саміті ЄС 21 липня 2011 року.

Другий ризик полягає в тому, що  активність у США, яка і так знижується, може бути ще більш послабленою, наприклад, у результаті політичного глухого кута в питанні бюджетної консолідації, слабкої кон'юнктури на ринку житла, швидкого підвищення норми заощадження домашніх господарств або погіршення фінансових умов.

Будь-який з цих двох варіантів призведе до складних  наслідків для світової економіки і рецесії в зоні євро і в США, відзначають у МВФ.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >