МВФ пророкує уповільнення зростання світового ВВП - Економіка - dt.ua

МВФ пророкує уповільнення зростання світового ВВП

12 травня, 2011, 09:00 Роздрукувати

Зростання світового реального ВВП цього року і наступного складе близько 4,5% у порівнянні зі збільшенням на 5% за підсумками 2010 року.

© Getty Images/Fotobank

Таким є прогноз Міжнародного валютного фонду щодо перспектив розвитку світової економіки.

При цьому очікується, що у країнах з ринком, який формується, і країнах, що розвиваються, економічне зростання - на рівні 6,5% - буде значно випереджати мляві темпи зростання ВВП країн з розвиненою економікою на рівні 2,5%.

У той же час експерти МВФ зазначають, що в даний час зберігаються істотні ризики зниження темпів зростання світової економіки щодо їх прогнозу.

Серед факторів, які можуть негативно позначитися на темпах відновлення, згадуються, зокрема, більш значне, ніж передбачається нинішнім рівнем цін на ф'ючерсних ринках, підвищення вартості нафти; збільшення бюджетних і фінансових проблем у розвинутих країнах, особливо в єврозоні, а також перегрів економік, що розвиваються.

У той же час очікується зміцнення економічного підйому в Європі. Економічне зростання в Європі в цілому (за визначенням МВФ, це Європейський союз, країни Центральної і Південно-Східної Європи, що не входять до ЄС, європейські країни СНД і Туреччина) у 2011 і 2012 роках прогнозується на рівні 2,4% і 2,6 % відповідно (у 2010 році - 2,4%). Згідно з базовим сценарієм МВФ, інфляція в цьому році, ймовірно, прискориться до 3,8% зважаючи на загальне пожвавлення економіки та різкого зростання цін на біржові товари, проте у 2012 році вона знову сповільниться до 3%.

Цей прогноз, зокрема, передбачає, що сильне підвищення цін на продукти харчування та енергоносії буде носити тимчасовий характер і не спричинить прискорення темпів зростання базових споживчих цін внаслідок виникнення вторинних ефектів, що усуває необхідність у різкому посиленні грошово-кредитної політики, яке може негативно вплинути на економічний підйом.

Економіка Греції та Португалії, згідно з прогнозом МВФ, у поточному році буде переживати спад. У країнах Європи з ринком, що формується (Emerging Europe, куди віднесено країни Центральної і Південно-Східної Європи, за винятком Чехії та країн, що взяли євро, європейські країни СНД і Туреччина), економічне зростання, як очікується, буде більш високим, на рівні 4,3 % у 2011 і 2012 роках, тоді як у 2010 році воно склало 4,2%.

У квітневому прогнозі МВФ зростання Emerging Europe очікувався на рівні 3,7% у 2011 році і 4% - у 2012-му.

Прогноз зростання економік розвинених країн Європи (куди входять країни ЄС, окрім Болгарії, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі та Румунії, а також Ісландія, Норвегія, Швейцарія та Ізраїль) залишився на колишньому рівні - 1,7% в 2011 році та 1, 9% - у 2012-му.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >