МВФ починає обговорення кандидатів на пост глави МВФ, фаворитом залишається Лагард

Поділитися
© footballfans.com.ua
Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) у вівторок почне обговорення двох кандидатур на посаду директора-розпорядника МВФ, підсумкове рішення, як очікується, буде винесено 30 червня.

Безумовним фаворитом у боротьбі за посаду голови МВФ є міністр фінансів Франції Крістін Лагард. Її кандидатура вже отримала підтримку Європейського союзу, на частку якого припадає 31% голосів у фонді, а також низки країн. США з їх 17% також, швидше за все, проголосують за європейського кандидата.

Під час поїздок до Китаю і Саудівської Аравії К.Лагард заявила про свій намір переглянути політику МВФ, реформувати його структуру та надати більше управлінських посад представникам emerging markets.

Іншим кандидатом на посаду глави МВФ є керівник Центробанку Мексики Агустін Карстенс. Він заручився підтримкою своєї кандидатури з боку Австралії та Канади. Окрім того, йому вдалося роздобути на свою сторону 12 латиноамериканських країн, тим не менше, поки він далеко відстає від К.Лагард.

А.Карстенс, який працював у МВФ на високій посаді протягом чотирьох років, також обіцяє вжити заходів для збільшення ролі emerging markets у МВФ, вважаючи попередні кроки у цьому напрямку "занадто слабкими".

У вівторок керівництво фонду планує провести співбесіду з А.Карстенсом, у середу - з К.Лагард.

За негласною угодою, головою МВФ завжди ставав кандидат з Європи, головою Світового банку - американець. Багато країн з економікою, що розвивається неодноразово заявляли про незгоду з практикою призначення керівників фонду, тим не менше, вони не змогли подати єдиного кандидата на цю посаду після відходу у відставку попереднього керівника МВФ Домініка Стросс-Кана.

Між тим експерти вважають, що країни emerging markets можуть розраховувати на посилення впливу в організації у випадку, якщо її директором-розпорядником стане К.Лагард.

"Лагард - найкраща кандидатура для emerging markets, - вважає професор Бостонського університету Кевін Галлахер. - Більшість цих країн байдуже ставиться до кандидатури Карстенса, а з Лагард вони можуть поторгуватися щодо зобов'язань МВФ стосовно emerging markets і свого представництва в ньому".

Включившись у боротьбу за посаду глави МВФ 25 травня, К.Лагард виступила за швидку реалізацію угоди 2010 року, за якою Китай стане володарем третьої за величиною частки голосів у МВФ, позиції таких країн, як Бразилія та Південна Корея, зміцняться, а вплив європейських країн ослабне.

"Я буду прихильна до постійної адаптації представництва країн у фонді до змінних економічних реалій", - заявила вона на минулому тижні в рамках зустрічі з директорами МВФ.

Попередній директор-розпорядник МВФ Д.Стросс-Кан пішов у відставку 18 травня. Причиною відставки стало звинувачення у сексуальному насильстві.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі