МВФ: Нацбанк має скасувати заборону банкам формувати резерви в інвалюті, але так, щоб не обвалити курс - Економіка - dt.ua

МВФ: Нацбанк має скасувати заборону банкам формувати резерви в інвалюті, але так, щоб не обвалити курс

19 вересня, 2011, 07:30 Роздрукувати

Заборону банкам формувати резерви під валютні кредити в інвалюті (це передбачено постановою НБУ №109) потрібно скасовувати, але таким чином, щоб не дестабілізувати фінансову систему. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр на засіданні Фінансового прес-клубу «Держборг та платіжний баланс: наскільки серйозні загрози для фінансової стабільності без допомоги МВФ?», який організувала ГО «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

М.Альєр нагадав, що постанова №109 приймалася як тимчасовий антикризовий захід «для вирішення проблеми в конкретний момент», а в програмі співпраці України з МВФ прописана необхідність «продовження дискусії» з НБУ про те, яким буде план згортання цієї ініціативи.

«Ми ведемо таку дискусію з Національним банком, дивимося на міжнародний досвід, пропонуємо рішення. Найголовніша наша ціль – не допустити дестабілізації ситуації у фінансовій системі», - наголосив М.Альєр.

Натомість як зазначив радник президента України, член Ради НБУ Роман Шпек, сприятливий момент на валютному ринку для скасування постанови №109 був втрачений.

Голова ж правління «Дочірнього банку «Сбербанку Росії» Ігор Юшко додав, що існування 109-ої постанови привносить у банківський сектор системні ризики – девальвація гривні навіть на 1 коп. призводить до збитків на десятки мільйонів гривень, які банкам доводиться покривати за рахунок капіталу.

«Тут очевидний конфлікт завдань кредитно-грошової політики і завдань банківського нагляду в одному такому інституті, як Національний банк. Можливо, прийшов час подумати над виділенням банківського нагляду в окрему структуру, оскільки завжди існуватиме спокуса закрити поточні проблеми з валютними резервами, грошово-кредитною політикою тощо за рахунок, по суті, стабільності банківської системи», - зауважив І.Юшко.

У відповідь на такі зауваги керівник групи радників глави Нацбанку В.Литвицький підкреслив, що регулятор з розумінням ставиться до позиції учасників ринку, однак буде синхронізовувати свої дії з тим, «як змінюється ситуація на валютному ринку».

«Так, що зранку заснув, ввечері прокинувся і все змінилося (тобто, постанову скасували, - ред.), – такого не варто очікувати. Але рух в напрямі оптимізації валютної позиції – це правильний шлях. Його треба пройти», - наголосив представник НБУ.
 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >