МВФ зменшив свій прогноз зростання світової економіки до 3%

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
МВФ зменшив свій прогноз зростання світової економіки до 3% Зростання виробництва відкладається © happystock / Depositphotos
Найбільш вразливі сектори світових економік - виробництво та небанківські фінансові організації.

У своєму свіжому Глобальному звіті про фінансову стабільність МВФ говорить про зростання корпоративного боргу, збільшення частки більш ризикованих і неліквідних активів, а також про зростання залежності від зовнішніх запозичень у країнах, що розвиваються. По суті, глобальна криза вже настала, просто, на відміну від попередніх стресів, це характеризується не різким падінням, а повільним сповзанням світової економіки і фінансових ринків. Україні, що лише-но зміцніла після останньої кризи, слід уважно поставитися до попереджень.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, темпи економічної активності у світі продовжують знижуватися, МВФ вкотре знизив свій прогноз зростання світової економіки до 3% - найнижчого показника з часу останньої глобальної фінансової кризи. Причини залишаються колишніми: зростання бар'єрів у міжнародній торгівлі, геополітична невизначеність, зниження темпів і обсягів виробництва через порушення виробничих ланцюжків і географії поставок.

Автор зазначає, що найбільш вразливі сектори світових економік - виробництво і небанківські фінансові організації.

"Довгострокова прибутковість різко знижується, обсяг державних та корпоративних облігацій з негативною прибутковістю у світі вже збільшився до 15 трлн дол. Борг компаній, не здатних покрити процентні витрати за рахунок своїх доходів, може зрости до 19 трлн дол. Це майже 40% загального боргу підприємств у США, Китаї, Німеччині, Японії, Франції, Іспанії, Італії та Великобританії. Але ж країни ЄС і Китай - це наші основні торговельні партнери, і їх проблеми так чи інакше стануть нашими проблемами теж", - пише оглядач.

При цьому єдиного рецепту для всіх у МВФ немає - у кожної економіки свої вразливі місця і сильні сторони, вважає Самаєва. Зате є універсальне правило: в періоди глобальних потрясінь найсильніше лихоманить тих, що розвиваються, а не розвинені економіки, просто тому, що у розвинених економік набагато більше можливостей для того, щоб нівелювати наслідки кризи.

"Стимулювання виробництва - рецепт від МВФ. Правда, в Україні з цим не складається. В програмі нового уряду розвиток виробництва взагалі не згадується, про стимулювання росту переробної промисловості, яка б дозволила нам продавати товари з більшою доданою вартістю, немає ні рядка", - йдеться в статті.

На думку автора, уряд не думає про зростання виробництва ні на рівні своєї стратегії, ні з точки зору тактичних рішень. Наприклад, не хоче хоча б вирішити проблеми з існуючою монополією на ринку електроенергії, що призводить до зростання її вартості, змусивши українських виробників або працювати на межі рентабельності, або нести збитки.

Національний банк України очікує підписання угоди з МВФ і отримання першого траншу вже у 2019 році. Виходячи з цього складався макропрогноз НБУ на поточний і 2020-2021 роки. Як повідомлялося, МВФ прибуде в Україну з робочим візитом через кілька тижнів.

Детальніше про проблеми світової економіки та місце в ній України читайте в статті Юлії Самаєвої "Про ризики глобальні та окремі" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі