МВФ закликає G20 до рішучих кроків на тлі всі більших ризиків для росту

Поділитися
МВФ закликає G20 до рішучих кроків на тлі всі більших ризиків для росту © yfrog.com/obdd2obj
Занепокоєння МВФ викликає стрес на ринках, складна ситуація в нафтовидобувних країнах, що може призвести до припинення пожвавлення світової економіки.

МВФ попереджає про можливе уповільнення зростання світового ВВП
МВФ попереджає про можливе уповільнення зростання світового ВВП

Міжнародний валютний фонд закликав країни "Групи двадцяти" зробити активні і скоординовані кроки для підтримки економічного зростання, збільшивши інвестиції з бюджетів і активізувавши структурні реформи.

МВФ попереджає, що нинішня нестабільність на ринках і уповільнення темпів зростання виробництва можуть змусити його знову знизити прогноз збільшення світового ВВП, вже скоригований зовсім недавно в бік зниження до 3,4% в цьому році.

Експерти МВФ у своїй доповіді, підготовленій до зустрічі міністрів фінансів G20 в Шанхаї, вказують на ризики для пожвавлення світової економіки, що, на їх думку, вимагає від "двадцятки" негайних заходів щодо підтримки попиту, в тому числі, коли це можливо, за рахунок бюджетних коштів, а також збереження стимулюючої грошово-кредитної політики.

Зокрема, занепокоєння МВФ викликає стрес на ринках, складна ситуація в нафтовидобувних країнах, що може призвести до припинення пожвавлення світової економіки.

Міністр фінансів США Джек Лью сказав в інтерв'ю Bloomberg TV, що не розглядає ситуацію у світовій економіці як надзвичайну і вимагає екстрених заходів, на його думку, реальний сектор відчуває себе насправді краще, ніж думають учасники фінансового ринку. "Зараз ситуація кризи. Не очікується кризових дій в некризисной ситуації", - сказав він.

В Німеччині не схильні підтримувати заклики до ослаблення бюджетної дисципліни. Явно немає надлишків кошти і в бюджетах нафтовидобувних країн.

Для Росії МВФ прогнозує на цей рік спад ВВП в 1% і рекомендує, з урахуванням масштабів шоку від падіння цін на нафту, певне коригування бюджетних витрат і продовження бюджетної консолідації.

Країни "двадцятки" в 2013 р. обіцяли прискорити зростання світової економіки на 2 процентних пункти до 2018 р. за рахунок реформ, однак поки що реалізуються менше половини запланованих заходів.

"Потрібні рішучі кроки, щоб домогтися повної реалізації розробленої G20 стратегії зростання у всіх країнах", - заявив МВФ, відзначивши, що є можливості для розробки і додаткових заходів підтримки зростання.

Раніше The Economist писав, що ринки, що розвиваються, намагаються впоратися з тягарем надмірних боргів і сповільненням зростання в той час, як інфляція зростає і обвалює їхні валюти. Друга економіка світу – КНР - стала головною причиною тривог, які поки не вдалося розвіяти. Китайське зростання скоротилося, а біржі бояться подальшого обвалу через проблеми у інших країн, що розвиваються.

Навіть якщо промислова активність збережеться на нинішньому рівні, страхи залишаться через борговий тягар. Криза єврозони відійшла на другий план, але це не означає, що вона вирішена. Європейські проблеми просто переросли в хронічні.

Тож сподіватися можна лише на економіку США, яка, здається лишається сильною. Ринок нерухомості демонструє мало ознак ослаблення, кількість робочих місць зростає. Але попри все це, помітні сигнали, які свідчать про насування рецесії. Зростання економіки США сповільнилося в четвертому кварталі 2015 року. Заробітки корпорацій зменшуються. Індекси бірж вище норми. Але умови кредитування великих компаній, згідно з даними Федерального резерву, посилилися. І якщо придивитися до виробничого індексу, то він скоротився у січні.

Також The Economist писав, що світ може охопити фінансова криза, але не така, як у 2008 році. Глобальне зростання мляве, але рецесія не почнеться без якогось суттєвого поштовху. І геополітика може зіграти цю роль. Іран вступив у дипломатичний конфлікт з Саудівською Аравією. Нещодавно Тегеран звинуватив Ер-Ріяд у бомбардуванні його посольства в Ємені. Якщо напруга продовжить зростати і переросте у реальну війну, на світову економіку це вплине катастрофічно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі