МВФ: Україна повинна прискорити темп реформ

Поділитися
МВФ: Україна повинна прискорити темп реформ МВФ оприлюднив текст меморандуму з Україною © Колаж ZN.UA
Фонд закликає офіційний Київ провести приватизацію держпідприємств, земельну та пенсійну реформи й активізувати боротьбу з корупцією.

Міжнародний валютний фонд відзначив успіхи Кабміну і НБУ, спрямовані на макроекономічну стабілізацію, і вказав на необхідність прискорення темпів структурних та управлінських реформ.

"Уряд здійснив важливі реформи у складних умовах, але він повинен зробити набагато більше для відновлення втрачених позицій і приведення рівня доходів громадян до рівня сусідніх держав для поліпшення соціальної ситуації, а також для створення сучасної ринкової економіки", – заявив голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден, передає "Голос Америки".

У МВФ відзначили, що Нацбанк домігся зниження інфляції і забезпечив коливання курсу валют у відповідності до ринкових факторів, а Кабмін зробив суттєві кроки на шляху до зниження рівня економічної вразливості країни.

Проте, Україна потребує активізації реформ, зокрема реформування і прозорої приватизації державних підприємств, проведення сільськогосподарської реформи і відкриття прозорого ринку землі, а також комплексної пенсійної реформи, що включає підвищення ефективного пенсійного віку.

МВФ звернув Особливу увагу на необхідність активізації боротьби з корупцією, зокрема, надання НАБУ права на самостійне зняття інформації з каналів зв'язку, сказано в тексті Меморандуму, опублікованому на офіційному сайті Фонду у вівторок, 4 квітня.

Нагадаємо, 3 квітня президент України Петро Порошенко повідомив, що Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) ухвалив рішення про виділення Україні чергового траншу кредиту на суму 1 млрд доларів.

Раніше Рада директорів МВФ перенесла запланований на 20 березня розгляд питання про завершення третього перегляду програми для України. У Мінфіні таке рішення пояснили необхідністю уточнення розрахунків щодо економічних наслідків від заходів, що вживаються Україною у відповідь на блокаду, і захоплення українських підприємств на непідконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей, а також у зв'язку з визнанням російською стороною "документів", виданих на цих територіях .
Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько 17 млрд доларів спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми і виділення траншів. У 2015 року Україна отримала лише два транші - 5 млрд доларів в березні і 1,7 млрд доларів - в серпні 2015 року. У вересні 2016 року МВФ виділив Україні третій транш - на 1 млрд доларів.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі