МВФ попередив про проблеми сировинних економік через сильний долар

Поділитися
Курс долара шкодить сировинних економік © Андрій Товстиженко, DT.UA
Низькі ціни на сировинні товари і сильний долар підвищують ризики для світової економіки в цілому.

Зміцнення курсу долара посилює тиск на країни і компанії, що спеціалізуються на експорті нафти та іншої сировини, йдеться в звіті Міжнародного валютного фонду (МВФ).

"Подальше різке зміцнення курсу долара і перспектива швидкого підвищення базової процентної ставки у США, разом з геополітичними ризиками, можуть чинити додатковий тиск на валюти країн, що розвиваються, і ринки активів", - йдеться в повідомленні фонду.

При цьому наголошується, що ситуація зміцнення американської валюти та низьких цін на сировинні товари є сприятливою для багатьох країн, однак підвищує ризики для світової економіки в цілому.

"Іноземні інвестори в зв'язку з цим можуть різко скоротити свої інвестиції в боргові зобов'язання цих країн в національній валюті, що тільки додасть турбулентності на ринок боргових зобов'язань", - відзначають в МВФ.

За словами аналітиків МВФ, проблеми з обслуговуванням боргу вже стають очевидними у випадку з нафтогазовими компаніями Аргентини, Бразилії, Нігерії і ПАР.

15 квітня травневі ф'ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 17:03 виросли в ціні на 1,40% до 59,25 долара за барель.

Ціна ф'ючерса на нафту BRENT на травень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) збільшилася до цього часу на 1,50% - до 54,09 долара за барель.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі