МВФ пообіцяв визначити статус українського боргу перед Росією

Поділитися
МВФ пообіцяв визначити статус українського боргу перед Росією Статус російського боргу визначить рада директорів МВФ © Bloomberg
При цьому Україна не буде надавати ніяких привілеїв російським кредиторам.

Статус російського боргу визначить рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це заявила директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард під час спільної прес-брифінгу з президентом України Петром Порошенком.

У свою чергу Порошенко заявив, що Україна ні за яких обставин не буде надавати ніяких привілеїв російським кредиторам. Він зазначив, що російська сторона мала всі можливості приєднатися до переговорів про реструктуризацію і, на його думку, така можливість є і зараз.

За словами Порошенка, успішне завершення переговорів не дозволило допустити дефолту, який очікувала російська сторона, оскільки це дозволяло їй негайно пред'явити свої борги до погашення. "Переговори проведені, дефолту немає і не буде, і Росія до кінця року має визначитися: або вона розумна, чи вона гарна", - сказав Порошенко.

Читайте також: Підписано закон про поліпшення захисту прав вкладників, який вимагав МВФ

Варто відзначити, що питання про статус російського боргу важливе, так як правила МВФ забороняють фонду кредитувати країни, що оголосили дефолт за кредитом в офіційному секторі. Однак у червні Лагард заявила, що МВФ кредитуватиме Україну навіть у випадку дефолту у відповідності з політикою кредитування простроченої заборгованості.

27 серпня МВФ схвалив угоду України з кредиторами щодо держборгу, яка була умовою для збільшення фінансової підтримки. Згідно з домовленостями з МВФ, Україна повинна заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд.

Що стосується боргу перед Росією, то Україна запропонувала РФ ті ж умови, що і приватним кредиторам, однак Росія відмовила Україні у реструктуризації $ 3 млрд боргу і вимагає повернути всі гроші в строк.

Як підкреслювала міністр фінансів України Наталія Яресько, Київ розглядає "російські" єврооблігації як приватний борг (при їх випуску в 2013 році ці папери міг би купити будь-кредитор). Москва ж наполягає на суверенний статус облігацій (як борг однієї країни перед іншою), відмовляючись від списання його частини і вимагаючи повернення повного обсягу позикових коштів.

DT.UA у статті "Структурні маяки від МВФ: камені спотикання" писало, що досі саме ці зобов'язання були чи не єдиними реальними економічними реформами, які проходять у країні. Найчастіше вони виконувалися виключно заради заліку, що викликало критику, мовляв, функціонери з Вашингтона не особливо заглиблюються в суть, а наші раді старатися та "косметикою" підміняють реально необхідні структурні зміни. Але настав момент, коли умови угоди з МВФ наштовхнулися на багатомільярдні інтереси в парламенті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі