Москва намагається переконати росіян, що криза рубля вже минула - FT

Поділитися
Москва намагається переконати росіян, що криза рубля вже минула - FT Росіян чекає новий виток зростання інфляції після новорічних свят
Росіянам слід бути готовими до різкого стрибка інфляції після новорічних свят, вважають аналітики.

Російський уряд намагався запевнити населення, що криза рубля в країні закінчилася, але попередив, що попереду слід чекати на економічні труднощі, пише Financial Times.

Міністр фінансів Антон Силуанов заявив, екстремальні ознаки дефіциту ліквідності в зв'язку з падінням рубля вже відступили, і валюта "знайшла свою рівновагу".

Тим не менше, Москва очікує, що інфляція зросте. Економічний радник президента Володимира Путіна Андрій Білоусов заявив, що інфляція споживчих цін досягне 11%, а Мінфін РФ передбачив - 11,5%.

Путін заявив, що уряд "безумовно, гідно впорається з проблемами, з якими стикається економіка країни", але наказав уряду пропустити майбутні новорічні свята, щоб впоратися з економічною кризою.

"Уряд не може дозволити собі такі довгі свята, принаймні, не в цьому році", - сказав він. Президент РФ порадив уряду зосередитися на соціальних питаннях і на курсі нацвалюти, як на основних пріоритетах роботи.

Коли росіяни після новорічних свят вийдуть на роботу 12 січня, може статися ще більший сплеск інфляції, ніж раніше, прогнозують аналітики. Багато компаній призупинили поставки і відвантаження товарів, особливо імпортної продукції, протягом останніх двох тижнів на тлі різких стрибків курсу рубля.

Із того часу курс рубля трохи підвищився по відношенню до долара. "Тим не менш, економісти попереджають, що є ризик нового ослаблення валюти, якщо ціни на нафту продовжать падіння, а геополітична напруженість через Україну не спаде в наступному році. Москва може також потрапити під додатковий тиск через зниження кредитного рейтингу", - йдеться в статті.



Раніше повідомлялося, що S&P з імовірністю 50% знизить суверенний рейтинг Росії до "сміттєвого" рівня. Перегляд рейтингів викликаний швидким зниженням гнучкості Росії в кредитно-грошовій політиці і впливом ослаблення економіки країни на її фінансову систему.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі