Ринок землі в Україні - Мораторій на продаж землі стримує розвиток фермерства в Україні - оглядач - Економіка - dt.ua

Мораторій на продаж землі стримує розвиток фермерства в Україні - оглядач

22 липня, 2018, 20:30 Роздрукувати

За даними проведеного в 2017 році опитування, більше 10% власників паїв готові їх продати.

Українські фермери не можуть отримати кредит під заставу землі

Мораторій на продаж сільськогосподарської землі стримує розвиток фермерства в Україні, оскільки фермери не можуть взяти в банку кредит під заставу землі, що є поширеною практикою в країнах Європи, пише у своєму матеріалі для DT.UA Роман Якель. За даними Асоціації фермерів і приватних землевласників України, з 2010 по 2016 р. кількість фермерських господарств в Україні щорічно зменшувалася на 850-1000.

Фактична відсутність доступу до іпотечного кредитування гальмує приплив інвестицій в сільське господарство і гальмує розвиток таких галузей, як тваринництво, садівництво, вирощування ягід.

У той же час, в Україні створені сприятливі умови для роботи агрохолдингів, які орендують у селян землю за невисокою ціною, і неконтрольованого розширення посівів соняшнику, ріпаку, сої — культур, що призначені на експорт і користуються попитом в Європі.

"У результаті катастрофічно падає вміст гумусу в грунті... Над Україною нависла загроза втрати чорноземів", - говориться статті.

При цьому побоювання, що з введенням ринку землі більшість власників продадуть її за безцінь тим самим агрохолдингам, не зовсім обґрунтовані,

"У цьому контексті цікавими є результати опитування, проведеного з 10 лютого по 20 травня 2017 р. Національним науковим центром "Інститут аграрної економіки". Вони свідчать, що лише 10,4% власників паїв готові продати свої земельні ділянки у разі зняття мораторію, а купити землю хочуть 48% нинішніх землекористувачів", - пише автор.

Читайте також: У випадку дії мораторію на продаж землі селяни й далі тікатимуть до міст-мільйонників чи на заробітки до сусідніх країн — експерт

Детальніше про перспективи скасування мораторію, зміст відповідного законопроекту, а також про розвиток сільського господарства в Україні читайте у статті Роман Якеля "Ринок землі: відкривати чи почекати" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №22-23, 15 червня-21 червня Архів номерів | Зміст номеру < >