Moody's відмовляє Україну від введення мораторію за держборгом - Bloomberg

Поділитися
Moody's відмовляє Україну від введення мораторію за держборгом - Bloomberg © Андрій Товстиженко, DT.UA
Фактично підтримуючи позицію приватних кредиторів, в Moody's впевнені, що списання частини боргу, на якому наполягають Мінфін і МВФ, - не єдиний вихід.

Україна могла б заощадити $ 15,3 млрд на платежах за держборгом і без списання частини основної суми, чого домагається офіційний Київ у переговорах з комітетом приватних кредиторів, а тільки за рахунок продовження терміну повернення боргу і зниження процентних виплат.

Про це заявила старший віце-президент рейтингового агентства Moody's Investors Service Крістін Ліндоу в інтерв'ю агентству Bloomberg.

"Існує безліч різних способів заощадити $ 15 млрд і без списання, - сказала Ліндоу. - Зниження боргового навантаження можна досягти по-іншому, зокрема, за рахунок значного скорочення купона, тривалої відстрочки".

Примітно, що аналогічної позиції дотримується і комітет кредиторів України, категорично не погоджуючись на пропоноване Києвом списання 40% основної суми боргу за єврооблігаціями загальним обсягом понад $ 20 млрд, які підлягають реструктуризації.

Кредитори переконують, що їх пропозиціяпро пролонгацію платежів на загальну суму близько $ 16 млрд без "стрижки" (передбачає скорочення виплат всього на $ 500 млн) відповідає критеріям МВФ і трохи відрізняється від обсягу кредиту з боку Фонду.

У Moody's відзначають, що провал переговорів, і як результат можливе введення мораторію, будуть мати довгострокові негативні наслідки для України як для емітента, сказала Ліндоу. При відмові від виплат за бондами Україна не зможе повернутися на міжнародний ринок капіталу.

Відзначимо, що валовий зовнішній борг України вже досяг $ 126 млрд і вперше перевищив ВВП – і тепер становить 110,5% по відношенню до обсягу внутрішнього валового продукту країни.

Разом з тим, підкреслює Ліндоу, Moody's все одно буде оцінювати стан України як дефолтний, навіть якщо Київ відмовиться від списання основної суми (залишивши лише розстрочку виплат і зниження відсотків – ред.), "оскільки уряд не зможе розплатитися за зобов'язаннями без реструктуризації, яку ми називаємо обміном в стресових умовах (англ. - distressed exchange)".

Реструктуризація боргу, яка включає три обов'язкових пункту – розстрочку виплат, зниження процентної ставки і списання частини основної суми – є однією з умов кредиту МВФ для України на $ 17 млрд.

Як вважає авторитетне видання Financial Times, приватні кредитори України все ж "повинні поступитися".

"Вони мають моральне зобов'язання погодитися на реструктуризацію боргу ... Власники облігацій позичив $ 40 млрд корумпованому режиму президента Віктора Януковича, коли це було явно ризикованим заходом", - пише FT. Адже сьогодні саме виживання України як держави перебуває під загрозою. Якщо країна перестає існувати у своєму нинішньому вигляді, приватні кредитори не отримають нічого, підкреслюється в статті: "Погодитися на реструктуризацію, включаючи стрижку, буде краще для всіх сторін".

В іншому разі, вважають у Financial Times, якщо кредитори так і не погодяться на списання, Україна має повне право застосувати мораторій на виплату боргу.

Як пише Юлія Самаєва у статті "Примус до дефолту" ZN.UA, незважаючи на те, що наша влада натякає, що введення мораторію можливо, вводити його офіційний Київ не ризикне до того моменту, поки МВФ не дасть точно зрозуміти, як він ставиться до боргу в $ 3 млрд перед Росією.

З іншого боку, треба розуміти, що чим довше Мінфін продовжує платити, тим менше у нас можливостей "лякати" кредиторів призупиненням виплат.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі