Монетизацію залишків, а не всієї субсидії обіцяють запровадити навесні 2017 року

Поділитися
Монетизацію залишків, а не всієї субсидії обіцяють запровадити навесні 2017 року © Фото: Держприкордонслужба України
Уряд обіцяє трансформувати систему надання субсидій до кінця наступного опалювального сезону.

Частина энергосубсидий замінять
Частина энергосубсидий замінять "живими" грошима

Національний рада реформ при президентові погодив впровадження системи монетизації залишків коштів, заощаджених громадянами на субсидії в опалювальний період. В уряді обіцяють продемонструвати "новий підхід до цього питання" вже в кінці наступного опалювального сезону - навесні 2017 року.

Як повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк, дане питання - монетизувати всю пільгу або заощаджений залишок - вже пройшов обговорення на Нацраді реформ, "і всі погодилися, що правильний шлях - це монетизація залишку".

"Просте надання субсидій не дає можливості вкладати в енергоефективність, і абсолютно не мотивує економити енергоресурси ... систему субсидій необхідно трансформувати", – сказав він в ході Українського форуму з енергоефективності-2016 в Києві в четвер, 23 червня.

Данилюк нагадав, що Мінфін очікує збільшення кількості звернень за субсидіями у 2016 році на 27% - до 7 млн, у порівнянні з 5,5 млн субсидіантами у минулому опалювальному періоді 2015/2016 року. У зв'язку з чим, зазначив він, в 2017 році обсяг фінансування субсидій з держбюджету може зрости до 70-80 млрд грн і досягти 3,8% ВВП.

Кабінет міністрів має намір розробити систему монетизації невикористаного залишку житлової субсидії до кінця опалювального сезону 2016-2017 років, повідомив у свою чергу віце-прем'єр з питань соцполітики Павло Розенко.

"Я думаю, що на кінець опалювального сезону 2017 року ми продемонструємо новий підхід до цього питання", - сказав він. Раніше в інтерв'ю DT.UA Розенко зазначав, що виділені в цьому році субсидії це не живі гроші, а "на 90% клірингові розрахунки між постачальниками послуг". За його даними, середній розмір субсидії коливається від 500 до 4,5 тис. грн.

Як писала в своїй статті для DT.UA експерт з питань енергетики Інституту суспільно-економічних досліджень Оксана Короткевич, в Україні сьогодні немає цивілізованого механізму субсидування, а діючі моделі - це просто роздача бюджетних коштів.

"Діючі моделі, на мою думку, гірше, ніж дотування "Нафтогазу", що постійно здійснювалося до 2015 р. Це просто роздача бюджетних коштів. Всю цю систему потрібно змінювати. І не тільки модель надання субсидій на житлово-комунальні послуги. Реформа енергетичних субсидій вимагає супутніх заходів в інших галузях", - зазначає експерт.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі