МОБІЛЬНІ ОПЕРАТОРИ БОРЮТЬСЯ ЗА ЧАСТОТИ

Поділитися
Темою депутатського запиту, прийнятого минулого тижня ВР, стали проблеми компанії «Український мобільний зв’язок» (UMC) з отриманням ліцензій...

Темою депутатського запиту, прийнятого минулого тижня ВР, стали проблеми компанії «Український мобільний зв’язок» (UMC) з отриманням ліцензій. Рік тому Держкомзв’язку видав розпорядження №29 про видачу UMC ліцензії на надання послуг місцевого телефонного зв’язку. За ліцензію компанія сплатила 91,8 тис. гривень, проте досі її не отримала. Аналогічна ситуація склалася й у компанії «Цифровий стільниковий зв’язок» (DCC) — її заявка на отримання частот у діапазоні 1800 МГц не розглядається в Держкомзв’язку вже понад сім місяців. У запиті народного депутата Юрія Луценка на ім’я прем’єр-міністра Віктора Януковича міститься прохання організувати перевірку діяльності Держкомзв’язку щодо видачі ліцензій і вжити заходів з виправлення виявлених порушень законодавства.

Порушення, на думку депутата, полягає в тому, що, відповідно до постанови Кабміну від 2 липня 2001 року №112 «Про порядок видачі ліцензій на використання радіочастотного ресурсу України», Держкомзв’язку має надати ліцензію не пізніше, ніж упродовж трьох робочих днів від моменту надходження документа, що підтверджує плату за її видачу. На думку Луценка та представників UMC, такі дії чиновників стримують інвестиції, і підприємство не може взяти участь у новій для себе справі розвитку місцевого телефонного зв’язку.

І це не єдиний випадок зволікання з видачею ліцензій UMC. У червні 2002 року компанія заплатила 9,98 мільйона гривень за ліцензії на радіочастоти в діапазоні 1800 МГц, проте отримала ліцензії лише через п’ять місяців, повідомляється в запиті. При цьому в ліцензії, отриманій компанією, зазначено термін виділення радіочастот на п’ять років, тоді як ліцензійною комісією прийняте рішення про термін 15 років. Проте від терміну дії ліцензій на частоти прямо залежить інвестиційна привабливість компанії. Третій місяць не може отримати UMC чергову ліцензію на частоти в тому самому діапазоні — хоча 28 мільйонів гривень перераховані ще 13 грудня. За даними депутата та компанії, керівництво Держкомзв’язку не реагує і на численні листи-нагадування компанії та прохання зустрічі.

Що ж до DCC, то, крім поданої в липні минулого року заявки на частоти в діапазоні 1800 МГц, не розглядається і подана в листопаді заявка на частоти в діапазоні 900 МГц. Частоти потрібні компанії для можливості звернутися по ліцензію на надання послуг мобільного зв’язку в стандартах GSM-900 і 1800, на які компанія планує перейти відповідно до рекомендацій Міжнародного союзу електрозв’язку для європейських країн. За словами президента компанії Віктора Степаненка, процитованими «Українськими новинами», компанія чекає звільнення чергового «траншу» частот у діапазоні 900 МГц Міністерством оборони й бере активну участь у робочій групі з конверсії частот.

Проте DCC паралельно продовжує розвивати й мережі у використовуваному нею стандарті D-AMPS у діапазоні 800 МГц. Так, 9 грудня минулого року компанія перерахувала 5,42 мільйона гривень за нові частоти в цьому діапазоні, а 20 грудня передала в ДКЗ підтверджувальні документи, однак ліцензій досі не отримала. Щоправда, у цьому випадку Держкомзв’язку формально може відмовити DCC, посилаючись на ті ж таки рішення МСЕ, відповідно до яких, D-AMPS не входить до числа пріоритетних для розвитку на території України стандартів мобільного зв’язку.

Коли верстався номер, стало відомо, що розглядом скарг операторів зайнявся Антимонопольний комітет України.

Парламентсько-ліцензійний — не єдиний фронт, на якому останніми тижнями UMC боролася за свій комерційний успіх. Так, схоже, поставлено крапку в судовому процесі за позовом харківської компанії «Елмакс», що заблокував покупку контрольного пакета акцій компанії московською фірмою «МТС». Як повідомили у вівторок інформаційні агентства, «Елмакс» відкликала свій позов про визнання незаконним розпорядження Кабміну від 28 травня 2001 року про продаж державної частки в UMC. Керівництво харківської фірми не повідомляє про причини такого рішення і заявляє про відсутність намірів найближчим часом відновлювати розгляд. МТС, що раніше призупинила угоду, вже заявила про намир закінчити купівлю UMC до кінця березня.

А ще мобільні оператори ефективно борються з «шаровиками». UMC і «Київстар» одночасно оголосили про зменшення кількості безплатних секунд у пакетах передоплаченого сервісу з чотирьох до двох. Тепер спілкування у телеграфному стилі, яким грішили чимало малобюджетних абонентів, буде ще важчим. В UMC розповідали про одного з них, який здійснив чотири тисячі чотирисекундних дзвінків. Така кількість з’єднань помітно перевантажує мережі мобільних операторів.

«Київстар» також розв’язує проблему перевантажень мережі. Компанія закупила біллінгову систему «Інтерконнект» розробки компанії «ТелесенсКСЦЛ Україна» (Харків) і сервер SuperDome виробництва компанії Hewlett-Packard у компанії столичної «S&T Софт-Тронік». Ці рішення мають помітно збільшити обчислювальну потужність біллінгового центру, зокрема ефективніше контролювати трафік, а також вести міжоператорський облік. Раніше компанія «Телесенс» — дочірнє підприємство міжнародної корпорації TelesensKSCL — успішно продавала свій програмний продукт «Інтерконнект» (адаптована версія програмного продукту TelesensKSCL) європейським операторам зв’язку. Нагадаємо, що UMC торік уклала договір на поставку біллінгової системи з компанією SoftLine. Можливості нової біллінгової системи «Київстару» дозволять компанії обслуговувати 5—7 мільйонів абонентів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі