Міжнародний експерт: Відновлювана енергетика - ключ до енергонезалежності України - Економіка - dt.ua

Міжнародний експерт: Відновлювана енергетика - ключ до енергонезалежності України

16 липня, 2012, 14:05 Роздрукувати

Перехід з викопного палива на поновлювані джерела енергії створює неочевидну вигоду, про яку рідко згадують: використання місцевих доступних джерел енергії, зниження витрат на оплату часто імпортних традиційних енергоресурсів, що постійно дорожчають, зниження витрат на утримання атомних електростанцій, переробку.

© legambiente.emiliaromagna.it

Україна, завдяки інтенсивному розвитку відновлювальної енергетики, може значно підвищити темпи розвитку власної економіки, посилити енергонезалежність від зовнішніх постачальників традиційних енергоресурсів, а також знизити шкідливий вплив на навколишнє середовище і клімат. Про це сьогодні в Києві заявив авторитетний світовий експерт в галузі енергетики, творець системи «зеленого тарифу», депутат парламенту Німеччини Ханс-Джозеф Фелл.

«Розвиток відновлюваної енергетики в Україні та посилення власної енергонезалежності є неминучим, якщо країна прагне підвищити економічні показники і вийти на рівень розвитку своїх європейських сусідів. Як показує практика - інвестування в стійку енергетику сьогодні є одним із пріоритетних напрямків, як на стабільних, так і на інтенсивно розвиваються ринках», - сказав Фелл під час зустрічі з фахівцями енергетичного сектора Україні.

Ханс-Джозеф Фелл зазначив, що Україні, як сільськогосподарська країна, має величезний природній потенціал відновлюваних джерел частині біоенергетики. Також у України є колосальний потенціал в області сонячної енергетики, оскільки на її території сонячна активність більша, ніж у Німеччині.

Реалізація інфраструктурних проектів у сфері альтернативної енергетики, за словами Фелла, дозволить надати потужний імпульс розвитку машинобудування, сільського господарства, забезпечити існуючі підприємства замовленнями, створити абсолютно нові виробництва і безліч додаткових робочих місць. Експерт уточнив, що в Німеччині за останні 10 років в сфері відновлюваної енергетики було створено понад 370 тис. нових робочих місць.

Експерт звернув увагу, що перехід з викопного палива на поновлювані джерела енергії створює ряд неочевидних вигод, про які рідко згадують:
- використання місцевих доступних джерел енергії;
- зниження витрат на оплату, часто імпортних, постійного дорожчають традиційних енергоресурсів;
- зниження витрат на утримання АЕС, переробку та захоронення радіоактивних відходів;
- рекультивацію земель, які постраждали від видобутку та спалювання вугілля.

«Ціни на нафту, природний газ, на традиційні види енергії весь час зростають. І вони все більше обтяжують економіку. Країни також зазнають збитків через глобальне потепління. Тому ми повинні зупинити всі шкідливі викиди в атмосферу, 80% яких припадає на видобуток і використання газу та вугілля. Тому ми повинні відмовитися від газу і вугілля... І Європа йде цим шляхом», - підкреслив Фелл.

Він нагадав, що Євросоюз кілька років тому поставив перед собою завдання збільшити частку відновлюваних джерел у загальному енергобалансі до 20% до 2020 р. Уряд Німеччини поставило мету досягти 80% до 2030 р. Фелл впевнений, що альтернативна енергетика через вісім років буде покривати набагато більше п'ятої частини потреб ЄС в енергії. «Нам потрібно прагнути до 100%-ої відмови від традиційних видів енергетики», - резюмував експерт.

В Україні частка альтернативної енергетики в енергобалансі складає менше 1%. Відновлювана енергетика в Україні в 2011 р. розвивалася інтенсивніше, ніж традиційна. На початок липня загальна кількість компаній, що експлуатують електростанції на ВДЕ і реалізують електроенергію за зеленим тарифом, зросла до 66, а кількість таких електростанцій - до 111, з яких 23 - сонячні.

Аудиторська компанія Ernst&Young в 2011 р. включила Україну в міжнародний рейтинг країн, привабливих для реалізації проектів у галузі відновлюваної енергетики. !zn

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №6, 16 лютого-22 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >