Міжнародні резерви України в липні зросли на 5,8% - Економіка - dt.ua

Міжнародні резерви України в липні зросли на 5,8%

6 серпня, 2019, 17:00 Роздрукувати

Приріст резервів забезпечила купівля валюти НБУ.

Міжнародні резерви України в липні 2019 року зросли, за попередніми даними, на $ 1,2 млрд (на 5,8%) і досягли $ 21,840 млрд. Таке зростання забезпечила чиста купівля Національним банком України (НБУ) валюти на міжбанківському ринку, повідомляється на сайті НБУ.

Сприятлива ситуація на валютному ринку, яка склалася у зв'язку із збільшенням інтересу нерезидентів до гривневих ОВДП, а також збереження позитивної цінової кон'юнктури для українського експорту і помірних обсягів імпорту зумовили істотне перевищення пропозиції валюти над попитом.

НБУ в липні поповнив міжнародні резерви за рахунок інтервенцій на міжбанківському валютному ринку на загальну суму $ 1,271 млрд. зокрема, НБУ купив $ 405,2  млн шляхом інтервенцій за кращим курсом і $ 865,9 млн - за єдиним курсом. Інтервенцій з продажу валюти НБУ в минулому місяці не проводив.

У липні надходження від розміщення ОВДП, номінованих у валюті склали $ 1,006 млрд. Ці надходження майже повністю компенсували платежі уряду з обслуговування та погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті. Минулого місяця такі витрати становили $ 1,019 млрд, з яких $ 941,3 млн були направлені на обслуговування і погашення валютних ОВДП, а інші кошти - на виконання інших зобов'язань перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями.

На розмір міжнародних резервів також вплинуло зменшення вартості фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на $ 56,6 млн, повідомляє НБУ.

Станом на 1 серпня 2019 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань України з поточних операцій уряду і НБУ.

Читайте також: НБУ скупив на міжбанку рекордну кількість валюти

Повідомлялося, що НБУ підвищив прогноз міжнародних резервів країни на кінець поточного року з $ 21,2 млрд до $ 21,7 млрд, наступного – з $ 21,9 млрд до $ 22,8 млрд, на кінець 2021 року – з $ 21,8 млрд до $ 23 млрд.

Міжнародні резерви України в червні 2019 року зросли на $ 1,2 млрд, або на 6,4% - до $ 20,63 млрд.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >