Міжнародні резерви України скорочуються другий місяць поспіль - Економіка - dt.ua

Міжнародні резерви України скорочуються другий місяць поспіль

5 липня, 2018, 18:27 Роздрукувати

Погіршення зовнішньої цінової кон'юнктури призвело до скорочення надходжень від експорту. НБУ припинив купувати валюту.

НБУ повідомив про стан міжнародних резервів на початок лютого: усе погано © Нацбанк України / Flickr

За попередніми даними НБУ, міжнародні резерви України за червень скоротилися на 192,18 млн доларів (на 1,1%) і на 1 липня 2018 року становили 17 978,2 млн доларів. З початку року резерви скоротилися на 830 млн доларів (на 4,4%).

Як зазнається в повідомленні НБУ, у червні 562,4 млн доларів було спрямовано на платежі Уряду з обслуговування та погашення державного боргу в інвалюті (крім платежів на користь МВФ), з яких 552,5 млн доларів – обслуговування та погашення за ОВДП, номінованих в іноземній валюті.

Крім того, 162,0 млн доларів уряд та НБУ сплатили на користь Міжнародного валютного фонду .

Основним джерелом поповнення резервів у червні стали надходження на користь уряду від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, у сумі 539,4 млн доларів.

Водночас, купівля Національним банком валюти на міжбанківському ринку припинила бути головним джерелом поповнення резервів, яким була в минулі місяці.

"З огляду на певне погіршення зовнішньої цінової кон'юнктури для товарів українського експорту і спад інтересів міжнародних інвесторів до ринків, що розвиваються, можливості НБУвикуповувати надлишкову пропозицію іноземної валюти без тиску на обмінний курс гривні були обмежені", - зазначили в НБУ.

Також у червні НБУ вперше з січня поновив продаж іноземної валюти на міжбанківському рикну для згладжування надмірних коливань обмінного курсу. Як наслідок, чиста купівля іноземної валюти Національним банком скоротилася до 24,0 млн доларів.

Читайте також: Міжнародні резерви України у травні скоротились через виплати за держборгом – НБУ

Раніше Національний банк планував у ІІ кварталі 2018 року купувати до 10 млн доларів на міжбанківському валютному ринку на день для нарощування міжнародних резервів. 

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >