Міжнародні партнери повинні розділити з українськими чиновниками відповідальність за дискредитацію реформи держбанків

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Міжнародні партнери повинні розділити з українськими чиновниками відповідальність за дискредитацію реформи держбанків © Сергій Кузнецов
Скандал через відмову НБУ узгодити кандидатури більшості членів наглядової ради Ощадбанку загрожує для МФО репутаційними ризиками.

Скандал через відмову НБУ узгодити кандидатури більшості членів наглядової ради (НР) Ощадбанку загрожує й для МФО очевидними репутаційними ризиками, в силу їх активної причетності не тільки до розробки стратегії, закону і процедур, а й до безпосереднього конкурсного відбору кандидатів, - пише в своїй статті редактор відділу макроекономіки DT.ua Юрій Сколотяний.

У зв'язку з цим, нинішня дискваліфікація Нацбанком вже призначених Кабміном членів НР ставить під питання зокрема і якість експертизи (як і кваліфікацію експертів) самих МФО, - робить висновок автор матеріалу, звертаючи увагу, що з подачі (першої заступниці голови НБУ) Рожкової міжнародні партнери України в особі МВФ, Світового банку та ЄБРР вже були втягнуті у публічну полеміку з приводу конфлікту, зробивши відповідні заяви.

У коментарі МВФ, опублікованому слідом за Світовим банком і ЄБРР, говориться, що Національний банк зобов'язаний проводити ретельну і незалежну оцінку кандидатів у наглядові ради державних банків України.

І водночас підкреслюється, що "міжнародні партнери нашої країни - співробітники МВФ, Світового банку та ЄБРР - рішуче підтримують реформу управління державними банками, оскільки це є важливим кроком у поліпшенні роботи банківської системи України та її економіки загалом".

Як повідомлялося, Нацбанк і Мінфін вже ведуть переговори з МВФ щодо нової програми співпраці.

Зі свого боку, у відповідь на запит DT.ua Міністерство фінансів висловило "стурбованість ситуацією", висловлюючи надію, що вона "не вплине на реалізацію реформи і становлення незалежних наглядових рад державних банків, вільних від політичного впливу".

Також у Мінфіні зазначають, що "конкурс (з відбору членів НР держбанків - Ред.) відбувся у повній відповідності з вимогами законодавства та з урахуванням рекомендацій міжнародних фінансових організацій, зокрема Світового банку, МВФ, ЄБРР, IFC. Загальне рішення комісії та експертів щодо кандидатів на посади незалежних членів НР Ощадбанку було затверджено Кабінетом міністрів України".

Ці пасажі, - підкреслюється в публікації, - повинні нагадати всім причетним (зокрема - представникам МФО) про колективну відповідальність за конфуз, який стався.

Подробиці того, що відбувається читайте в матеріалі Юрія Сколотяного "Реформена перезаморозка" у "Дзеркалі тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі