Міжнародні інвестори скуповують гривні і єгипетські фунти через торгову війну США і Китаю — WSJ

Поділитися
Міжнародні інвестори скуповують гривні і єгипетські фунти через торгову війну США і Китаю — WSJ © Андрій Товстиженко, DT.UA
Інвестори вважають гривню надійним вкладенням на тлі стресу на світових ринках.

Великі іноземні інвестори почали вкладати у "екзотичні валюти", такі як єгипетський фунт і українська гривня, оскільки шукають активи з невеликою кореляцією зі світовими ринками на тлі побоювань щодо уповільнення зростання світового ВВП і екскалації торгової війни. Про це пише газета The Wall Street Journal.

З кінця січня єгипетський фунт зріс відносно долара на 6%, а гривня - на 5%. Крім власне валюти, іноземні інвестори цікавляться купівлею державних боргових облігацій обох країн через високі процентні ставки за ними. І Єгипет, і Україна пропонують двозначну прибутковість за своїми борговими зобов'язаннями в національній валюті, тоді як прибутковість по 10-річним цінним паперам Казначейства США лише трохи перевищує 2%, а в Японії і країнах Європи вона часто і зовсім негативна. За гривневими облігаціями в Україні можна отримати 17-18% річних.

"Оскільки курси цих валют змінюються за причинами, які мають мало спільного з глобальними проблемами, покупці очікують, що вони стануть притулком в періоди ринкового стресу", - йдеться в статті.

Скуповуючи українські гривні і гривневі облігації, іноземні інвестори продають Україні конвертовану валюту - долари і євро. В результаті пропозиція валюти в Україні зростає, що сприяє падінню курсу долара і євро.

Валюти України і Єгипту, на відміну від багатьох активів ринків, що розвиваються, диверсифікують портфель інвестора, каже Єнс Ністедт з хедж-фонду Emso Asset Management. Цим він пояснив зрослий попит.

Інтерес інвесторів до Єгипту зріс після проведення фінансових реформ в країні в 2016 році і отримання від МВФ $ 12 мільярдів допомоги. Щодо України, інвестори роблять ставку на те, що нова президентська адміністрація продовжить проводити реформи і боротися з корупцією, зазначає видання.

Докладніше про чинники, що впливають на стабільність валютного курсу та зростання золотовалютних резервів, читайте у статті Андрія Гайдуцького "Герої нашої економіки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі