Мірошников: У питанні якості і швидкості будівництва LNG-терміналу буде знайдено розумний компроміс - Економіка - dt.ua

Мірошников: У питанні якості і швидкості будівництва LNG-терміналу буде знайдено розумний компроміс

1 лютого, 2011, 09:00 Роздрукувати

Керівник державного підприємства «LNG-термінал» (морський термінал прийому зрідженого природного газу) Петро Мірошников впевнений, що пропоновані українською стороною терміни розробки техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) як основи майбутнього бізнес-плану для учасників тендера не повинні вплинути на якість інжинірингових робіт.

© phl.ua

 

На думку П.Мірошникова, «переможець конкурсу на розробку ТЕО для будівництва LNG-терміналу в Україні має право запропонувати розумний тимчасовий компроміс».

Глава Національного агентства з інвестицій Владислав Каськів підтверджує: «Ми називаємо орієнтовні - бажані для нас - тимчасові орієнтири розробки ТЕО. При цьому учасники конкурсу, умови якого будуть оголошені в лютому, можуть запропонувати свій часовий лаг, щоб у результаті ми отримали якісне техніко-економічне обґрунтування для майбутнього будівництва морського терміналу прийому зрідженого природного газу».

Такі запевнення керівників нацпроекта «LNG-термінал» - відповідь на сумніви багатьох потенційних учасників конкурсу на розробку ТЕО для будівництва LNG-терміналу в Україні.

При цьому попередній термін закінчення розробки ТЕО для спорудження LNG-терміналу Націнвестагентством 31 січня заявлено - червень 2011 року. На його підставі до закінчення вересня Націнвестагентство передбачає отримати вже бізнес-план будівництва терміналу.

За даними джерел DT.UA, Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України готове розглядати пропозиції щодо виконання розробки ТЕО для будівництва LNG-терміналу у термін від 120 до 180 днів.

Деякі потенційні учасники тендера на розробку ТЕО для будівництва LNG-терміналу вважають такі терміни реально здійсненними. Однак акцентують увагу на тому, що виконання завдання буде залежати від конкретних умов конкурсу.

Однією з таких умов, на думку потенційних учасників тендеру, може стати необхідність поглиблення берегової лінії у запропонованих місцях (ділянках) розташування LNG-терміналу.

Іншою, не менш важливою умовою, - необхідність оцінки політичних ризиків.

Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України має намір оголосити конкурс на розробку ТЕО майбутнього морського терміналу прийому скрапленого природного газу в лютому 2011 року.

На підставі ТЕО Нацагентство передбачає будівництво LNG-терміналу у три етапи. Перший - до 2014 року: будівництво першої черги терміналу, розрахованої на прийом до 2 мільярдів кубометрів зрідженого природного газу. Другий (2015 рік) - до 5 мільярдів. Третій (2018) - до 10 мільярдів кубометрів газу.

Потенційним учасникам конкурсу запропоновано три майданчики для будівництва LNG-терміналу: порт «Південний» (Одеська область; недалеко від нафтового терміналу) - приблизна вартість - 1,21 мільярда доларів; Очаків (Миколаївська обл.) - 1,33 мільярда доларів; Феодосія (АР Крим) - 1,38 мільярда доларів.

У держбюджеті-2011 теоретично передбачено 100 мільйонів гривень на розробку ТЕО майбутнього морського терміналу прийому зрідженого природного газу.

Детальніше читайте у найближчому випуску «Дзеркала тижня. Україна».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >