Міністру економіки Латвії соромно за латвійців, які продали першу «вишку Бойка»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© zdnet.com
Міністр економіки Даніелс Павлютс висловив жаль про те, що Латвія є причетною до офшорних схем, за якими Україні було продано морську бурову установку. Про це він повідомив на зустрічі з українськими журналістами, відповідаючи на запитання телеканалу ТВі.

«З мікроскопом дивитися на такі великі угоди - це ваша робота і завдання. І тут я хочу запропонувати вам це продовжувати. Що стосується мене, то мені дуже соромно за те, що Латвія втягнута в такі очевидні офшорні схеми - щодо першої закупівлі. Я про це чув, але це ми детально не вивчали. Тут такими питаннями займаються наші правові структури. Це не єдиний випадок, де ці прізвища (Ерік Ванагельс і Стан Горінс - засновники Highway Investment Proccessing-ред.), спливали, як ви говорите, як зіц-директори якихось офшорних схем», - сказав міністр.

За його словами, Латвійська держава намагається зараз мінімізувати використання її території для офшорних схем.

«Офшорні схеми існують у всьому світі. Деякі абсолютно легальні, і є нормальною частиною світової економіки. Але все-таки те, про що ви говорите - це дуже небажана і прикра частина...Все-таки ми з цим намагаємося боротися. І нашу банківську систему кілька разів дуже серйозно чистили. Тут дуже серйозна робота проводиться у співпраці з американськими службами та іншими країнами. Так що, я думаю, що тут дуже значний прогрес», - впевнений Павлютс.

Раніше ZN.UA повідомляло, що Державний секретар МЗС Латвії Андріс Тейкманіс вважає позитивним те, що журналісти України та Латвії стежать за контрактом щодо купівлі «Чорноморнафтогазом» морських бурових установок.

Раніше ZN.UA повідомляло, що в цьому році «Чорноморнафтогаз» на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною $400 млн кожна.

При купівлі першої бурильної установки в тендері «Чорноморнафтогазу» взяли участь тільки дві, пов'язані між собою фірми. Ціна установки ($400 млн) виявилася на $150 млн вищою, ніж у виробника.

При купівлі другої бурової установки в тендері взяли участь три посередники. Під умови тендера підходило тільки дві морські установки. Ціна у виробника кожної з них становила $200 млн.

Після проведення першого тендера латвійські журналісти довели, що власник постачальника першої бурової установки, рижанин Ерік Ванагельс, є підставною особою, оскільки веде життя бомжа.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі