Міністр нафти Венесуели повідомив про готовність восьми країн провести позачергову зустріч ОПЕК

Поділитися
Міністр нафти Венесуели повідомив про готовність восьми країн провести позачергову зустріч ОПЕК Іран, Росія та країни ОПЕК все ж можуть зустрітися © commons.wikimedia.org/wiki/Category:Oil_companies
Венесуела, одна з найбідніших країн ОПЕК, яка страждає від падіння світових цін на нафту, намагається умовити провідні країни-виробники нафти спільно знизити видобуток.

Шість країн-виробників нафти, а також Росія і Оман, підтримують пропозицію про зустріч країн, що входять і не входять в ОПЕК, повідомив міністр нафтової промисловості Венесуели Еулохіо дель Піно.

"Іран, Росія, Оман, Ірак і ще кілька країн підтримують ідею цієї (екстреної) зустрічі", - процитувало дель Піно іранське агентство SHANA.

Згідно з повідомленням, взяти участь у конференції готові Росія і Оман, які не входять в ОПЕК, а також члени ОПЕК Ірак, Іран, Алжир, Нігерія, Еквадор і сама Венесуела. Всього в ОПЕК входить 13 країн, при цьому лідируючі позиції в організації займає Саудівська Аравія.

Завданням, йдеться в заяві, є не тільки проведення зустрічі, але "участь у ній всіх країн з наміром укласти угоду", пише Bloomberg.

Дель Піно зустрівся в Тегерані з іранським колегою Біджаном Занганехом в ході поїздки по країнах-виробниках нафти. Він прибув до Ірану з Москви, а потім відвідає Катар і Саудівську Аравію, пише "Рейтер".

Венесуела, одна з найбідніших країн ОПЕК, яка страждає від падіння світових цін на нафту, намагається умовити провідні країни-виробники нафти спільно знизити видобуток.

"Іран підтримує дії Венесуели щодо поліпшення ситуації на ринку нафти та його стабілізації", - сказав журналістам Занганех на спільній з дель Піно прес-конференції.

У січні Занганех зауважив, що позачергова нарада ОПЕК тільки зашкодить ринку, якщо учасники картелю не зможуть прийняти конкретних рішень.

Недовіру між ОПЕК та іншими видобувними країнами, з одного боку, і розбіжності всередині самої організації, з іншого, роблять досягнення угоди про скоординоване зниження видобутку малоймовірним.

Поки що Іран, з якого на початку року були зняті міжнародні санкції, збільшує видобуток і експорт нафти. Неназваний представник країни говорив The Wall Street Journal, що Тегеран не має наміру вести переговори про зниження видобутку з ОПЕК, поки не відновить рівень виробництва до предсанкционного рівня. Зараз країна експортує 1,1 млн барелів на добу (б/с), але має намір наростити видобуток на 1,5 млн б/с.

З коментарів чиновників Росії та інших країн-виробників нафти важко зрозуміти, наскільки вони близькі до проведення спільної зустрічі.

На частку ОПЕК припадає близько 40% світового видобутку нафти. На початку січня стало відомо про те, що ОПЕК може зібратися на екстрене засідання через обвал цін на нафту. Ряд міністрів країн-учасниць зізнавалися в тому, що жодна з країн ОПЕК, включаючи Саудівську Аравію, не рада падіння цін на нафту після грудневого засіданняя організації.

Саудівська Аравія дотримується колишньої лінії на збереження своєї частки на ринку і поки не виявляла готовність обговорювати зниження видобутку. Раніше повідомлялося про те, що Саудівська Аравія не буде знижувати виробництво нафти через "ірраціональну" ціну на неї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі