Міністр економіки ФРН збирається провести в Києві та Москві переговори щодо "Північного потоку-2"

Поділитися
Міністр економіки ФРН збирається провести в Києві та Москві переговори щодо "Північного потоку-2" Важливою темою переговорів стане спірний проект газопроводу "Північний потік-2" © THE EUROPEAN
Також у центрі уваги політика будуть німецько-російські економічні відносини, і майбутня роль України як країни-транзитера.

Глава Міністерства економіки ФРН Петер Альтмайер збирається відвідати Україну і Росію з метою проведення переговорів, тематикою яких серед іншого буде і "Північний потік-2", повідомляє німецьке видання Handelsblatt.

"Федеральний міністр економіки Петер Альтмайер планує найближчим часом візит в Росію і Україну", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, у неділю та понеділок - 13 і 14 травня, він має намір побувати в Києві і в Москві і обговорити "питання енергетичної та економічної політики". Важливою темою переговорів стане спірний проект газопроводу "Північний потік-2" і майбутня роль України як країни-транзитера, йдеться в замітці.

Також у центрі уваги політика будуть німецько-російські економічні відносини. Незважаючи на те, що в минулому році німецький експорт до Росії знову показав істотне зростання, у відносинах панує невизначеність та невпевненість у зв'язку з санкціями.

Крім того, візит Альтмайера в Росії стане частиною підготовки поїздки канцлера Ангели Меркель до Сочі 18 травня, де вона зустрінеться з президентом РФ Володимиром Путіним, відзначає видання.

Нагадаємо, у Німеччині стартувало будівництво німецького ділянки спірного газопроводу "Північний потік-2". У місті Лубмин федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія на наземному стикувальному пункті майбутнього газопроводу на площі близько шести гектарів почалися роботи з викопування котловану і закладці фундаменту для газової приймальної станції, а також будівлі техобслуговування.

21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".

Перед цим проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії, Польщі та Естонії. Однак Федеральне відомство з судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки газопроводу.

Фінляндія також погодила будівництво "Північного потоку-2".

Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

Детальніше про протидію будівництва російського газопроводу читайте в матеріалі Олександра Харченка "Битва за транзит, або "Північний потік-2" як яблуко розбрату" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі