Мінімальні зарплата і пенсія: політична конкуренція громадянам на користь

Поділитися
У четвер, 15 березня, Верховна Рада ухвалила зміни до закону про держбюджет на 2007 рік, запропоновані Кабінетом міністрів країни й скориговані бюджетним комітетом у частині розміру граничного дефіциту...

У четвер, 15 березня, Верховна Рада ухвалила зміни до закону про держбюджет на 2007 рік, запропоновані Кабінетом міністрів країни й скориговані бюджетним комітетом у частині розміру граничного дефіциту. За це рішення проголосували 248 депутатів із 430 зареєстрованих у залі.

Слід зазначити, що того ж дня за президентський варіант законопроекту, який багато в чому збігається з кабмінівським, віддали голоси 199, за альтернативний законопроект Миколи Сивульського (БЮТ) — 195 народних обранців.

Відповідно до ухваленого документа в Україні встановлено нові терміни підвищення мінімальної зарплати: з 1 квітня ц.р. вона становитиме 420 грн., з 1 липня — 440, з 1 жовтня — 460 грн. Це навіть ліпше, ніж обіцяли депутати в грудні, під тиском президента, коли ухвалили відповідну постанову ВР. Тоді новий перегляд МЗП передбачався з 1 травня та 1 серпня, причому з 1 серпня «мінімалка» мала становити всього 430 грн.

Прожитковий рівень нині також переглянуто: з 1 січня — 492 грн., з 1 квітня — 525, з 1 жовтня — 532 грн.

Окремо слід зазначити цифри прожиткового мінімуму для непрацездатних, тому що від нього напряму залежить розмір мінімальної пенсії. Цей рівень становитиме з 1 квітня 406 грн., з 1 жовтня — 411.

Для порівняння: проектом Миколи Сивульського пропонувалося вже з 1 квітня встановити прожитковий мінімум 534, а мінімальну зарплату — на рівні 440 грн.

Особливо дискусія розгорілася з приводу джерел фінансування підвищення соціальних нормативів. У президентському проекті воно балансувалося, зокрема, незбільшенням дотацій Пенсійному фонду, доходи якого зростуть з огляду на підвищення заробітної плати, а також збільшення дотацій місцевим бюджетам, які отримають більше податків на доходи фізосіб. Парламентський проект передбачав інше рішення, зокрема використання залишків коштів на Єдиному казначейському рахунку за підсумками 2006 року (чим передбачалося збільшення дефіциту бюджету-2007). В іншому ж і президент, і Кабмін були єдині, пропонуючи передбачити вищі надходження від податку на прибуток (1,1—1,2 млрд.) та ПДВ (3,2 млрд. грн.).

Депутати підтримали варіант Кабміну. Чи погодиться з ними президент? БЮТ в особі Юлії Тимошенко відступати не збирається і вже заявив про намір звернутися до гаранта Конституції з пропозицією ветувати щойно ухвалений закон.

Утім, Микола Азаров налаштований оптимістично: «Ми ухвалили збалансоване рішення, воно абсолютно збігається за своєю суттю з пропозиціями президента, і ми сподіваємося, що Віктор Андрійович підпише законопроект і ми встигнемо оприлюднити його й підготувати всі потрібні документи для реалізації основних положень бюджету».

Тим часом в інтерв’ю журналістам перший віце-прем’єр не виключив, що вже цього року уряд може ще раз розглянути — наприклад, за результатами першого півріччя — можливість збільшити соціальні виплати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі