Мінфіну вдалося позичити тільки шосту частину від продажу валютних ОВДП - Економіка - dt.ua

Мінфіну вдалося позичити тільки шосту частину від продажу валютних ОВДП

19 грудня, 2011, 08:37 Роздрукувати

Усього тиждень знадобився державному апарату, щоб зрівняти статуси іноземної і національної валют. Проведений аукціон Міністерства фінансів підтвердив тезу про те, що в умовах відсутності можливості фінансувати дефіцит держбюджету за рахунок випуску гривневих ОВДП варто йти на більш ризиковані заходи.

© Андрей Товстыженко, ZN.UA

Так, у п'ятницю Мінфін провів дебютний аукціон, на який первинні дилери подали 18 заявок на однорічні ОВДП у доларах США. Від їхнього продажу до держбюджету надійшло 7,1 млн. Прибутковість паперів коливалася в межах від 8% до 9,3% річних (середньозважена ставка — 8,78%).

"Папери купувалися досить великим спектром банків: як учасниками попередніх аукціонів, так і новими, у тому числі з російським капіталом. Багато банків купували ОВДП не для себе, а виступали в якості первинного дилера", — сказав газеті «Коммерсантъ-Украина» один з учасників.

Трьох- і п'ятирічні ОВДП валютні нікого не зацікавили, як і звичайні та індексовані бонди, обсяг виручених коштів виявився мізерним — всього 100 тис. грн. На цьому у Мінфіні не зупинилися і тут же оголосили новий аукціон. На нього було подано лише одну заявку під 9% річних, що дозволило залучити до держбюджету ще млн.

В цілому у п'ятницю банки купили валютних держоблігацій на 7,1 млн, що за офіційним курсом Нацбанку становить 1,81 млрд грн. (Зазначимо, що це лише шоста частина від того, що планував залучити Мінфін: обсяг пропозиції кожного випуску становив по 500 тис. штук, що з урахуванням номінальної вартості тис. сумарно було еквівалентно ,5 млрд).

За словами джерела у Нацбанку, уряд розраховує найближчим часом залучити близько ,5 млрд.

Залучення валюти на внутрішньому ринку в умовах повного закриття європейського ринку боргового капіталу спростить Мінфіну виплату за єврооблігаціями 2010 року — за цими бондами вже в середу необхідно виплатити 0 млн.

Експерти вважають, що попит на валютні ОВДП збережеться: аукціон було організовано дуже оперативно, і багато банків просто не встигли подати заявки.

"Швидше за все, попит на них залишиться високим, тим більше що на тлі ставок на депозити у валюті у 4-6% річних запропонована Мінфіном дохідність робить купівлю таких облігацій досить вигідним вкладенням. Якщо Мінфін не піде на зниження прибутковості за валютними ОВДП, банки з метою збільшення свого портфеля можуть підвищити ставки на валютні депозити на 1-2 процентні пункти", - відзначає аналітик ІК Concorde Capital Віталій Ваврищук.

Втім, за його словами, швидше за все попитом будуть користуватися лише короткі валютні облігації. У свою чергу продаж тільки однорічних ОВДП може підвищити бюджетні ризики в кінці 2012 року, коли доведеться погашати борги за ними.

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >