Мінфін чекає 1 липня звіт Rothschild для оцінки дій екс-акціонерів "Приватбанку"

Поділитися
Мінфін чекає 1 липня звіт Rothschild для оцінки дій екс-акціонерів "Приватбанку" Мінфін ще не вирішив, що робити з екс-акціонерами «Приватбанку» Коломойським і Боголюбовим © phl.com.ua
Екс-акціонери "Приватбанку" Коломойський і Боголюбов не виконали зобов'язання про реструктуризацію кредитного портфеля банку до 1 липня.

Екс-акціонери "Приватбанку" Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов станом на 29 червня не виконали взяті зобов'язання про реструктуризацію кредитного портфеля банку до 1 липня. Але для оцінки їх дій необхідний звіт залученого "Приватбанком" радника Rothschild&Co, заявив міністр фінансів Олександр Данилюк.

"На цей момент зобов'язання не виконані. Але переговори ще тривають. За результатами ухвалюватимуться рішення. Є юридичні поняття: ми повинні дочекатися 1 липня", – сказав міністр в ефірі програми "Лівий берег з Сонею Кошкіною" на "24 каналі".

Він додав, що також має бути незалежна оцінка, для чого і був притягнутий консорціум міжнародних компаній на чолі з Rothschild&Co, до складу якого також входять ТОВ "Ернст енд Янг" (EY) і ТОВ "Финпоинт" (FinPoint).

Данилюк ще раз нагадав, що екс-акціонери "Приватбанку" в односторонньому порядку заявили про зобов'язання з реструктуризації портфеля в листі на адресу Кабміну.

"Там немає нічого секретного. Там є зобов'язання реструктуризувати портфель у розмірі сформованих резервів на момент націоналізації за мінусом bail-in", – сказав глава Мінфіну, але за повним текстом листа рекомендував звертатися в секретаріат Кабміну.

За його словами, у випадку порушення цих зобов'язань наслідки для екс-акціонерів чітко врегульовані законом, однак цим питанням повинні займатися правоохоронні органи відповідно до підслідності: Генеральна прокуратура, Нацполиция.

Коментуючи заяву про звільнення керівника "Приватбанку" Олександра Шлапака, міністр повідомив про пошук нового керівника.

"Ситуація повністю контрольована. Ми шукаємо гідну заміну. Коли це станеться, Шлапак зможе продовжити свою кар'єру", – сказав глава Мінфіну.

Нагадаємо, в грудні 2016 року був націоналізований найбільший в Україні "Приватбанк". Потреби в докапіталізації цієї банківської установи оцінювалися на рівні близько 150 млрд. грн., з яких 116 млрд. були покриті за рахунок держави, що випустила власні боргові цінні папери. Сума, що залишилася, була компенсована за рахунок конвертації в капітал зобов'язань перед пов'язаними з колишніми власниками банку особами (так званий "bail-in").

Детальніше про проблеми аудиту фінансового стану "Приватбанку" читайте у статті Юрія Сколотяного і Юлії Самаевой "Зведення рахунків" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі